Si të zgjidhni pallto për veten – Lajmi.net
Si të zgjidhni pallto për veten
Autori: Lajmi.net Lifestyle 13:28, 19 November 2017
Për fillim, duhet patjetër të kini kujdes për atë se çfarë stili të veshjes preferoni…

Nëse për diçka femrat e duan vjeshtën dhe dimrin, kjo përfundimisht është për shkak të palltove të mrekullueshme, të ngrohta dhe moderne.

Mirëpo, për të blerë pallton e cila ju përshtatet bash juve dhe ju përshtatet mrekullueshëm, patjetër duhet të respektoni dy kriteret më të rëndësishme.

Nëse shpesh vishni xhinse dhe atlete, palltoja le të jetë e modelit të rrafshët. Megjithatë, nëse jeni adhurues i elegancës, zgjidhni pallton e modelit të ngushtë, transmeton Telegrafi.

Kriteri tjetër i rëndësishëm të cilin duhet ta respektoni është ndërtimi i trupit tuaj.

Femrat të cilave natyra ua ka dhuruar figurën e orës së rërës më së miri do të duken të veshura me pallto të cilat vetëm palosen, ndërsa me kollan lidhen përreth belit.

Modeli i këtillë do të theksojë shkëlqyeshëm atunë tuaj më të mirë – belin e hollë. Më shumë se cilado tjetër, do t’ju përshtatet palltoja me gjatësi deri te gjunjët.

Fjalët kyçe: Pallto, zgjedhje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper