Si të përgatisni një nutellamisu – Lajmi.net
Si të përgatisni një nutellamisu
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 12:41, 21 June 2017
Përbërësit:

Një pako keksa tiramisu

Një pako maskarpone (1.75 gr)

250 ml hopla

500 ml qumësht

4 lugë gjelle nutella

Një vanilje sheqer

Një lugë kafe

 

Hapat:

Fillimisht, qumështin dhe nutellën i bëni bashkë në një enë dhe i vloni. Pastaj keksat tiramisu i zbutni në qumështin e vluar me nutellë dhe i shtrini në tepsi.

Hoplën e përzieni me mikser, pastaj i shtoni maskarponen dhe sheqerin vanillë derisa të krijohet një masë homogjene.

Kremin e shtrini në keksat e tiramisus, renditni keksat e tiramisus sërish mbi krem. Qumështit të mbetur i shtohet edhe një lugë nutellë dhe vlohet sërish. Pastaj e shtrini mbi keksa dhe mbi to i vendosni kremin e mbetur dhe lugën e kafesë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: nutellamisu, Pergatitja

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan