Shpiket tenda që ju mundëson të flini në ujë – Lajmi.net
Shpiket tenda që ju mundëson të flini në ujë
Autori: Lajmi.net Teknologji 10:13, 7 November 2017
Teknologjia dita ditës na befason me krijimet që bëhen.

Së fundmi është shpikur tenda ‘Shoal’, e cila është një traget lundrues që ju lejon të flini në ujë.

Mbushet me ajër, i ka shtyllat e forta. Gjithashtu është raportuar se mund t’i qëndrojë ballë erërave të forta, raporton Mashable, transmeton lajmi.net

Me materialin e papërshkuar nga uji dhe funksionin e fuqishëm  që ka, tenda është tetë këmbë e gjatë, ndërsa dyshemeja është 6 inch e trashë.

Brenda ka hapësirë të mjaftueshme dhe mund të ndiheni të qetë brenda saj.

Kur të përfundoni aventurën, ju mund ta paketoni tendën. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Tendë lundruese

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball