Shefi i NATO-s Stoltenberg në vizitë dyditore në Shkup – Lajmi.net
Shefi i NATO-s Stoltenberg në vizitë dyditore në Shkup
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 8:48, 14 January 2018
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, të mërkurën dhe të enjten (17-18 janar) do të realizojë një vizitë dyditëshe në Maqedoni, njoftoi Qeveria e ketij vendi. Stoltenberg do të takohet me udhëheqjen e shtetit, ministrat, si dhe me disa nga liderët e partive politike.

Është planifikuar që Stoltenberg të zhvillojë një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin Zoran Zaev të enjten pasdite.

Kjo vlerësohet si një vizitë shumë e rëndësishme pasi Maqedonia ka shprehur dëshren e saj për anëtarësim në aleancë por kjo kërkesë akoma nuk është bërë e mundur edhe për shkak të tensionit që ka me Greqinë për shkak të emrit.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy