Rrotullimi i vdekjes nga 16 kate, hedhja e rrezikshme e rusit – Lajmi.net
Rrotullimi i vdekjes nga 16 kate, hedhja e rrezikshme e rusit
Autori: Lajmi.net Lifestyle 23:58, 11 January 2018
Thuajse të gjithë janë të njohur me “ruletën ruse”, por një i ri rus ka provuar diçka tjetër po aq të rrezikshme për jetën e tij.

Ai është hedhur nga një ndërtesë 16 kate të lartë me parashutën e hapur poshtë këmbëve të tij, duke u rrotulluar e me një aftësi mjaft të rrallë ai ka dalë nën parashutë, e cila është hapur normalisht duke evituar përplasjen në tokë.

Një hedhje tepër e guximshme dhe tepër e rrezikshme, pasi centimetri më i vogël i moskordinimit të duhur, mund të sillte edhe ngatërrim të litarëve të parashutës që mund të mos hapej siç duhej, apo edhe vonesë në hapje duke sjellë edhe përplasjen në tokë./ Top Channel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper