Rrahje masive me karrige dhe tavolina gjatë një demonstrate në Barcelonë – Lajmi.net
Rrahje masive me karrige dhe tavolina gjatë një demonstrate në Barcelonë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:41, 12 October 2017
Një marsh paqësor në Barcelonë është përshkallëzuar në dhunë fizike pasi palët e kundërta në debatin rreth pavarësisë së Katalonjës filluan të hidhnin karrigeve dhe tavolina ndaj njëri-tjetrit.

Përleshja ndodhi në margjina të një demonstrate pro-unitetit e organizuar për të rastisur me Ditën Kombëtare të Spanjës.

Marshi u mbajt paqësisht në njërën prej rrugëve kryesore të qytetit, me një atmosferë festive.

Megjithatë, përleshjet e kapura në kamerë tregojnë se sa të thella janë ndarjet mes disa separatistëve dhe unionistëve.

Shumë persona në këtë përleshje valëviten flamuj spanjollë dhe katalanë teksa e gjuanin njëri-tjetrin me çka do që mundnin para se policia të arrinte, transmeton Express.

Fjalët kyçe: Barcelonë, rrahje masive

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball