Receta e vjetër japoneze: Përdoreni 1 herë në javë që të dukeni 10 vjet më të reja – Lajmi.net
Receta e vjetër japoneze: Përdoreni 1 herë në javë që të dukeni 10 vjet më të reja
Autori: Lajmi.net GenderLifestyle 13:04, 16 April 2016
Shikojeni vetë mrekullinë duke përgatitur këtë maskë kur të shihni zhdukjen e rrudhave.

Përgatitja

U nevojiten 3 lugë gjelle oriz, 1 lugë gjelle qumësht dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Fillimisht duhet të zini orizin dhe pastaj ta ruani ujin në të cilin e keni zier atë. Pastaj përzini orizin me 1 lugë qumësht të ngrohtë dhe shtoni mjaltin.

Përdorimi

Pastrojeni dhe thajeni lëkurën dhe vendosni maskën në fytyrë. Pastaj pastrojeni fytyrën me ujin që keni zier orizin.

Maska do të mbajë fytyrën tuaj të hidratuar dhe të shëndetshme, duke stimuluar qarkullimin e gjakut që lejon heqjen e rrudhave./parrotlla.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper