Qindra ushtarë dhe tanke britanike në kufi me Rusinë (Foto) – Lajmi.net
Qindra ushtarë dhe tanke britanike në kufi me Rusinë (Foto)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 15:53, 19 March 2017
Qindra ushtarë britanikë dhe tanke janë nisur drejt  kufirit evropian me Rusinë, në shfaqjen më të madhe të forcës kundër Moskës që nga Lufta e Ftoftë.

Rreth 120 trupa janë vendosur në bazën ajrore në Estoni në kufi me Rusinë, e cila e  sheh Moskën si kërcënim për Perëndimit dhe qytetarët e saj.

Treqind makineri ushtarake do të mbërrijnë gjatë javës së ardhshme, duke përfshirë edhe tanket e famshëm “Challenger 2” dhe artileritë “AS90”.

“RT” raporton se gjatë muajit të ardhshëm do të dërgohen të tjerë ushtarë britanikë, duke e cuar numrin trupave mbretërore angleze deri në 800, shrkuan Zëri.

Sekretari i mbrojtjes së Britanisë,  Michael Fallon është shprehur se ka ardhur koha që edhe Mbretëria e Bashkuar “të ngrihet kundër agresionit rus”.

Fjalët kyçe: Britania e Madhe, Rusia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown