Policia e Londrës përgatitet për sulmet e mundshme terroriste (Foto) – Lajmi.net
Policia e Londrës përgatitet për sulmet e mundshme terroriste (Foto)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:39, 19 March 2017
Policia e Londrës ka simuluar një rrëmbim në një anije në lumin Thames të dielën, në kuadër të trajnimit për sulmet terroriste.

 

Policia ka thënë se më shumë se 200 oficerë të policisë dhe stafi morrin pjesë në ushtrimin e të dielës, duke përfshirë zjarrrfikës, ambulancat dhe rojet bregdetare, transmeton lajmi.net

“Skenari përfshinë një grup terroristësh që kanë kryer një rrëmbim në varkën e Thames, dhe me pengjet po synojnë të kryejnë një sulm terrorist”, kanë thënë nga Policia e Londrës.

Zyrtarët policorë kanë thënë se këto aksione po bëhen me qëllim që të jenë të përgaditur ndaj çdo sulmi eventual.

Ushtrimet po kryhen edhe me urdhrat e kryetarit të komunës, i cili kishte rekomanduar forcimin e masvave të sigurisë në lumenj. /Lajmi.net/

Armed counter terrorism officers of the London Metropolitan Police, take part in a training exercise to rescue hostages, played by actors, from a cruise boat on the river Thames, in London, Britain March 19, 2017. REUTERS/Peter Nicholls

Armed counter terrorism officers of the London Metropolitan Police, take part in a training exercise to rescue hostages, played by actors, from a cruise boat on the river Thames, in London, Britain March 19, 2017. REUTERS/Peter Nicholls
ls

Armed counter terrorism officers of the London Metropolitan Police, take part in a training exercise to rescue hostages, played by actors, from a cruise boat on the river Thames, in London, Britain March 19, 2017. REUTERS/Peter Nicholls

Armed counter terrorism officers of the London Metropolitan Police, take part in a training exercise to rescue hostages, played by actors, from a cruise boat on the river Thames, in London, Britain March 19, 2017. REUTERS/Peter Nicholls

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble