Për shëndet më të mirë, përdorni këta dy antibiotikë natyralë – Lajmi.net
Për shëndet më të mirë, përdorni këta dy antibiotikë natyralë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 10:23, 4 May 2018
E pëlqejmë në gjellë, në formë të pluhurit, dhe të papërpunuar në sallatë.

Aroma dhe shija e fortë shndërrohen në erëza derisa ka edhe shumë veti tjera të fuqishme shëruese. Hudhra është antibiotik i fortë që nuk dëmton bakteret e dëmshme. Ngadalëson rritjen e baktereve dhe me sukses ndikon kundër gripit dhe ftohjes.

Specat djegës

Specat djegës kombinohen mirë te secila gjellë, e po ashtu edhe në mjekësinë popullore. Në mjekësinë kineze njihen si analgjetikë kundër dhimbjeve dhe ka efekt antibakterial.

E pëlqejmë në gjellë, në formë të pluhurit, dhe të papërpunuar në sallatë. Aroma dhe shija e fortë shndërrohen në erëza derisa ka edhe shumë veti tjera të fuqishme shëruese. Hudhra është antibiotik i fortë që nuk dëmton bakteret e dëmshme. Ngadalëson rritjen e baktereve dhe me sukses ndikon kundër gripit dhe ftohjes.

Specat djegës

Specat djegës kombinohen mirë te secila gjellë, e po ashtu edhe në mjekësinë popullore. Në mjekësinë kineze njihen si analgjetikë kundër dhimbjeve dhe ka efekt antibakterial.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO