Pas gjashtë ore punë, Dogana rikthen sistemin në funksion – Lajmi.net
Pas gjashtë ore punë, Dogana rikthen sistemin në funksion
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNacionale 22:30, 3 March 2018
Dogana
Dogana
Sistemi për zhdoganim të mallrave ‘ASUCUDA’ pas një pune prej gjashtë ore të IT-së së Doganës së Kosovës, tashmë është rikthyer

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i doganës, Adriatik Stavileci. Ai ka thënë se sistemi tani është në funksion dhe po kryen punën.

 “Pas prishjeve që kanë ndodhur sot rreth 13:00 ne serverët e qeverisë, dogana është afektuar me rënien e sistemit. Pas një pune rreth gjashte orëshe te IT se doganës sistemi është kthyer ne funksion” ka thënë Stavileci.

Gjatë kësaj dite, kur sistemi ka rënë mallrat nuk janë zhdoganuar. Mirëpo, tash e tutje mallrat mund të zhdoganohen.

Fjalët kyçe: Dogana, Sistemi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball