Një këngë në katër gjuhë të Ballkanit (Video) – Lajmi.net
Një këngë në katër gjuhë të Ballkanit (Video)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteMusic 15:09, 2 August 2016
Organizata për Trashëgimi pa Kufijë, CHwB, ka publikuar një këngë të realizuar në katër gjuhë të Ballkanit.

Kënga titullohet “Mu në bahçen tënde”, “Üsküdar’a gider iken”, “Anadolka”, “Ruse kose curo imaš”, transmeton lajmi.net

Sipas përshkrimit të postimit në facebook, kjo këngë ka qenë edhe inspirim dhe temë e filmit dokumentar “Whose is this song?” i vlerësuar me shumë çmime ndërkombëtare. /lajmi.net

Fjalët kyçe: chwb, kenga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble