Nëse rrini gjatë ulur – ndiqni këto këshilla – Lajmi.net
Nëse rrini gjatë ulur – ndiqni këto këshilla
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 22:30, 16 May 2018
Qëndrimi juaj në tavolinën e punës apo edhe në secilin aktivitet ka shumë rëndësi për trupin tuaj.

Kur rrini ulur keq do të thotë që muskujt dhe nyjet tuaja nuk funksionojnë gjatë gjithë kohës, transmeton Klan Kosova.

Kjo mund të ju shkaktojë probleme serioze si: dhimbje koke, dhimbje të muskujve, problem me frymëmarrjen dhe me tretjen.

Më poshtë janë disa nga këshillat:

Ecni zbathur dhe vishni këpucë të rehatshme

Shtoni kalcium në dietën tuaj

Merrni vitaminë D

Largoni kilogramët e tepërt
Image result for hiqni kilogramet

Mos rrini gjithmonë në të njëjtin pozicion

Bëni ushtrime

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO