Mënyra si të kujdeseni për sytë – Lajmi.net
Mënyra si të kujdeseni për sytë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:55, 10 July 2018
Çdo gjë që shohim përbëjnë 80% të kujtimeve tona.

Prandaj, është me të vërtetë e rëndësishme që të mbroni sytë dhe për të siguruar që ne shohim gjithçka rreth nesh.

Shumë orë në kompjuter, si dhe tymi i duhanit apo smogu janë të dëmshëm për shëndetin e tyre.

Pra të gjithë ne kemi pasur probleme me sytë të paktën njëherë në jetë.

Shikoni disa nga mënryat se si të kujdesemi për sytë.

Higjiena e syve

Së pari, ju duhet të siguroni higjienën e duhur për sytë tuaj. Ju kurrë nuk duhet t’i prekni ato me duar të ndyra. Rregullisht lani dhe thani peshqirët tuaj që të pastroni zonën rreth syve.

Syzet janë më të sigurta se lentet

Lani rregullisht mjetet e makiazhit 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO