Më 20 dhjetor kundër Albin Kurtit dhe tre deputetëve tjerë të VV-së dëshmon Kadri Veseli – Lajmi.net
Më 20 dhjetor kundër Albin Kurtit dhe tre deputetëve tjerë të VV-së dëshmon Kadri Veseli
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:51, 7 December 2017
Albin Kurti duke sulmuar me sprej kryeministin Isa Mustafa
Seanca e radhës për katër deputetët e Vetëvendosjes që akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend do të mbahet më 20 dhjetor të këtij viti.

Në ndërkohë që trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes për lirim nga paraburgimi të deputetëve, Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi.

Kështu që Kurti dhe Kadaj-Bujupi do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim, njofton Klan Kosova.

Në seancën e radhës do të ftohen të dëshmojnë kryetari i Kuvendit të Kosovës në këtë legjislacion dhe atë të kaluarin, Kadri Veseli dhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj.

Në ndërkohë në këtë seancë kanë dëshmuar deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu dhe ai i LDK-së, Naser Osmani.

Haxhiu ka thënë se e ka parë deputetin Albin Kurti që e ka hedhur gazin lotsjellës pranë foltores së Kuvendit.

Më pas ka treguar edhe se ma aq sa mban mend, edhe deputetët Donika Kadaj-Bujupi dhe Faton Topalli kanë bërë një veprim të tillë.

Por kolegu i tij, Osmani ka thënë se nuk i kujtohet kush e ka hedhur gazin lotjsellës në Kuvend. Ai para trupit gjykues ka thënë se për të parë se kush e ka bërë një gjë të tillë ekzistojnë incizimet.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO