Mbroni mushkëritë tuaja me këtë recetë në kushte shtëpie – Lajmi.net
Mbroni mushkëritë tuaja me këtë recetë në kushte shtëpie
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:35, 18 May 2017
Sëmundjet të tilla si astma, bronshiti dhe të tjera që më së shumti mundojnë mushkëritë e njeriut, gjithnjë rënkojnë tek personat që pinë sasi të tepruar apo tymosin cigare.

Megjithatë, sipas disa shkencëtarëve indian, ekziston një recetë, e cila sjell ndihmon duhanpirësit.

Ajo përgatitet nga përbërës natyral në kushte shtëpie, siç është xhenxhefili dhe hudhra, të cilët mund të parandalojnë edhe sëmundjen e kancerit.

Përbërësit:

1 pjesë të vogël të rrënjës së xhenxhefilit

2 lugë gjelle shafran indie

400 gram hudhër të qëruar dhe të grimcuar

400 gram sheqer

Përgatitja

Hidhni ujë në një enë, vëreni atë në zjarr dhe shtoni sheqer. Kur fillon të vlojë, shtoni hudhrën, xhenxhefilin e integruar dhe shafranin e Indisë.

Duhet të prisni derisa përzierja të vlojë. Largojeni nga nxehtësia, dhe lëreni atë në një temperaturë të dhomës për t’u ftohur. Më pas mbajeni pijen në frigorifer dhe konsumoni nga dy lugë gjelle në mëngjes dhe mbrëmje. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Mushkëritë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper