“Martesa” dhe “T’padashtun” shpërblehen në festivalin ndërkombëtar “SeeFest” – Lajmi.net
“Martesa” dhe “T’padashtun” shpërblehen në festivalin ndërkombëtar “SeeFest”
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 11:38, 5 May 2018
Në Los Anxhelos është mbajtur festivali i filmit në Evropën Juglindore, i njohur si "SEE-Fest".

Në këtë edicion janë shpërblyer me çmime edhe dy filma kosovar të metrazhit të shkurtër, shkruan lajmi.net.

Është fjala për filmin “Martesa” i regjisores Blerta Zeqiri, i cili mori çmimin “Filmi i parë më i mirë në bashkëpunim”, kurse filmi “T’padashtun” i regjistorit Edon Rizvanolli është shpërblyyer me “çmimin e publikut”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë regjisoi Rizvanolli, i cili përmes rrjeteve sociale shkroi “T’padashtun fitoj çmimin e publikut ne LA.
Urime gjithe ekipes!”.

Kujtojmë se çmimi kryesor në festivalin “See-Fest” i takoi artistit Robert Dornhelm. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO