Lirohet Fitim Thaçi, sulmuesi i gazetarit Vehbi Kajtazi – Lajmi.net
Lirohet Fitim Thaçi, sulmuesi i gazetarit Vehbi Kajtazi
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:35, 14 November 2017
Vehbi Kajtazi
Vehbi Kajtazi
Sapo është liruar Fitim Thaçi, i dyshuari për sulmin fizik ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi.

Këtë e ka konfirmuar, avokati i tij, Gazmend Halilaj.

Thaçi është liruar nga paraburgimi dhe procesi gjyqësor ndaj tij ka përfunduar.

“Është marrë vendim që ai të lirohet dhe iu është shqiptuar dënimi me kusht në periudhë 4 mujore”, tha Halilaj për Express.

Fitim Thaçi, akuzohet për sulm ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi. Atij fillimisht iu caktua masa e paraburgimit nga Gjykata Themelore në periudhë njëmujore.

 

 

Fjalët kyçe: Fitim Thaci, Vehbi Kajtazi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals