Fit – Lajmi.net

Aktuale

Dieta “Last Second”

Të gjithë flasin për të, mes njerëzve të njohur të artit dhe sportit dhe është dietë që përbëhet nga vetëm dy numra që në dukje janë misterioz, 16 dhe 8....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Bëni këto 15 ushtrime të muskujve të barkut në ditë dhe vetëm për 7 ditë do të keni muskuj në formë pllakëzash!

Sado që t’ju duket i vështirë, ky program i ushtrimeve nuk është fare i mundimshëm. Mirëpo, kushtoni kujdes frymëmarrjes së rregullt. ...

21 July, 2018 Lexo më shumë

Humbni peshë me vetëm shtatë minuta ushtrime

Stina e verës po afrohet, në këtë kohë shumë meshkuj e vajza dëshirojnë që ta kenë trupin në formë të mirë e të shëndoshë....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Ushtrime që mund t’i bëni në shtëpi për një bark të sheshtë

Stërvitja në shtëpi mund të jetë një detyrë e vështirë nëse nuk keni vullnet dhe motivim të mjaftueshëm....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Dieta e mollës! Për të pastruar trupin dhe për të humbur peshë

Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile më shumë? Dieta e mollës është ajo që bën për ju....

19 July, 2018 Lexo më shumë

Bëni fitnes edhe gjatë ditëve të nxehta

Vala e të nxehtit nuk duhet të ndërhyë në regjimin tuaj të fitnesit...

17 July, 2018 Lexo më shumë

Ekspertët: 10 përfitimet e pirjes së ujit me limon esëll

Limoni përmban vitamina C, një antioksidant, i cili mbron qelizat kundër efekteve të radikaleve të lira. Radikalet janë molekula që prodhohen kur trupi shpërbën ushqimet, ose kur ka ekspozime ndaj ambientit si p.sh. ndaj duhanit, tymrave dhe rrezatimit....

17 July, 2018 Lexo më shumë

Ka merita edhe për bukurinë e Kleopatrës: Kjo bimë verës do t’jua shpëtojë lëkurën!

Qasja holistike shëndetit dhe mirëqenies fillon me zgjedhjen e produkteve për kujdesin e trupit, të cilat janë njësoj natyrale dhe organike si edhe ushqimi të cilin e konsumojmë....

16 July, 2018 Lexo më shumë

Pse është i rëndësishëm aktiviteti fizik

Aktiviteti fizik ka shumë efekte përfituese në drejtim të shëndetit, pavarësisht nga mosha. ...

16 July, 2018 Lexo më shumë

4 erëzat çudibërëse që djegin kilogramët e tepërt

Vakti perfekt për të rënë në peshë nuk është vetëm një racion me peshk ose mish pule të shoqëruar me sallatë dhe oriz të zi ....

15 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO