Fit – Lajmi.net

Aktuale

Ofertë e jashtëzakonshme e Fitnesit Fivestar për vetëm 59 euro në vit

Fivestar Fitness vazhdon t’i befasoj konsumatorët e rinj me super-oferta. Qendra e fitnesit më e madhja në vend e cila tashmë është shtrirë në pjesën më të madhe të Kosovës, ka nisur një kampanjë të re....

10 March, 2017Lexo më shumë

Nuk keni motiv për të vrapuar? Pasi të lexoni këtë menjëherë do të filloni vrapin

Vrapimi nuk është i mirë vetëm për shpirtin tuaj, por edhe për shëndetin....

10 March, 2017Lexo më shumë

Femra, ky është ushtrimi për të pasme perfekte (Video)

Ushtrimet janë të thjeshta dhe japin rezultate të mëdha duke mos patur frikë nga krijimi i kofshëve muskuloze. ...

7 March, 2017Lexo më shumë

Ngjitja nëpër shkallë i kontribuon shëndetit të zemrës

Studiuesit kanë zbuluar se ushtrimet e vogla, si 20 sekondëshe, kanë më shumë përfitime për zemrën....

28 February, 2017Lexo më shumë

Vetëm 90 sekonda në mëngjes do t’ua ndryshojnë jetën

Nëse e keni problem të zgjoheni në mëngjes, gjasat janë që me t’u ngritur të hidheni në dush. Zgjon të gjithë trupin tuaj, por një dush shumë i nxehtë është pikërisht ajo që duhet …nëse keni ndërmend për të fjetur sërish....

27 February, 2017Lexo më shumë

Dieta magjike me ujë!

Nëse keni një ngjarje të rëndësishme së afërmi dhe e ndjeni të nevojshme ta keni trupin më në formë se kurrë, atëherë ne kemi zgjidhjen që ju duhet....

27 February, 2017Lexo më shumë

6 pozicione të jogës që sheshojnë barkun e fryrë (Foto)

Fryrja e barkut është një gjendje e sikletshme, që duket se ndodh pa arsye, por pas saj fshihen shumë të tilla. Mund të prekë këdo dhe mund të zgjasë për orë ose ditë me rradhe....

24 February, 2017Lexo më shumë

Pompa ushtarake: Ushtrim për ndërtim të forcës së vërtetë! (Video)

Variacioni i pompave të cilat i bëjnë pjesëtarët e njësive speciale sulmojnë fuqishëm muskujt e trupit dhe përmirësojnë dukshëm teknikën e ekzekutimit të këtij ushtrimi....

24 February, 2017Lexo më shumë

Joga ushtrimi sorrë: Ushtrim për muskuj më të fortë të barkut (Foto)

Joga ushtrimi sorrë është pozitë në të cilën bërrylat janë shumë më tepër të lakuar dhe nëngjunjët janë të vendosur direkt në parallëra....

23 February, 2017Lexo më shumë

Si të kurseni kohën në palestër

Kur ju jeni në garë me kohën, është e rëndësishme që të shfrytëzoni kohën tuaj në palestër. ...

22 February, 2017Lexo më shumë

Ushtrime yoga për ngrohje më efikase të muskujve para trajnimeve (video)

Është krejt e njohur që nga joga mund vetëm të avanconi shëndetin tuaj fizik dhe mendor, për ç’arsye kemi vendosur t’jua paraqesin teknikat dhe protezat të cilat më së miri relaksojnë, ngrohin dhe përgatisin trupin për stërvitje....

22 February, 2017Lexo më shumë

Bie poshtë teoria për peshën ideale!

Profesorët e Univeristetit të Manitobës, Kanada, kanë arsye për të besuar se BMI-ja e famshme është një gabim i madh....

21 February, 2017Lexo më shumë

Këto janë dobitë shëndetësore sipas minutave që ushtroni

Aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, ai vepron jo vetëm në aspektin fizik por edhe në shëndetin mendor. ...

20 February, 2017Lexo më shumë

Palestra nuk është për çdokënd

Ushtrimet do të duhej t’i bëni ashtu që pas tyre të ndiheni të lehtësuar, këndshëm të lodhur, pa djersitje të ftohtë, pa dhembje në ndonjë pjesë të trupit apo pa dridhje....

15 February, 2017Lexo më shumë

Të pasmet e kësaj vajze, ju bëjnë ta harroni Kim Kardashian (Foto)

Miss Geni, ky është Instagrami i cili po zotëron mbi një milion ndjekës tani....

13 February, 2017Lexo më shumë

Metoda natyrale për të larguar qimet e nënsqetullave

A ju rriten qimet e nënsqetullave shpejt ose keni vështirësi për t’i larguar ato?!...

9 February, 2017Lexo më shumë

Këto janë dietat që përdorin supermodelet

Të hash mirë sjell rezultate më të mira se të hash pak, dhe këtë e tregojnë femrat më të bukura të planetit që për çudi nuk janë gjithmonë në dietë, por zgjedhin një ushqyerje të shëndetshme dhe përjashtime drastike kur kanë ngjarje të rëndësishme. ...

9 February, 2017Lexo më shumë

As refuzuese, as monotone: Përse femrat e komplikuara janë tërheqëse për meshkujt!

Pikërisht për këtë arsye meshkujt ngatërrojnë nocionet, andaj dinë të thonë që femrat përdorin lojëra....

31 January, 2017Lexo më shumë

Kardio-stërvitjet 15-minutëshe për djegien e kalorive dhe për forcim të tërë trupit (Video)

Të dashura dama, nëse dëshironi të hiqni peshën e tepërt trupore, duhet patjetër të djersiteni mirë! Dhe çfarë është më mirë për këtë? – Kardio-stërvitja!...

28 January, 2017Lexo më shumë

Humbi 63 kg për t’u dukur mirë në fotot e dasmës (Foto)

Kjo femër peshonte 120 kg deri para pak muajsh, por dëshira e madhe bëri që përgjysmonte peshën e saj....

24 January, 2017Lexo më shumë

Një ushtrim për tërë trupin (Video)

Nëse dëshironi të trup të bukur, ky ushtrim është ideal për ju, sepse ndikon në tërë trupin!...

23 January, 2017Lexo më shumë

Kjo trajnere personale ofron ushtrime nudo në fitness (Foto +18)

Një trajnere personale ka nisur mbajtjen e ushtrimeve të fitnesit ku pjesëmarrësit janë krejtësisht të zhveshur....

22 January, 2017Lexo më shumë

Ky është ushtrimi më i mirë në mëngjes për të humbur peshë

Shkencëtarët kanë gjetur se një ushtrim i lehtë është po aq i mirë sa një stërvitje e vështirë për të ndihmuar njerëzit që të humbasin peshë. Sipas studimit të botuar në revistën Physiological Reports, intensiteti i ushtrimeve nuk bën asnjë ndryshim në sasinë e peshës së humbur. ...

19 January, 2017Lexo më shumë

Ky është ushtrimi më i mirë për të humbur peshë

Shkencëtarët kanë gjetur se një ushtrim i lehtë është po aq i mirë sa një stërvitje e vështirë për të ndihmuar njerëzit që të humbasin peshë. ...

18 January, 2017Lexo më shumë

Tri këshilla të arta që ju kursejnë kohë në palestër

Mos lejoni që nëse keni pak kohë në dispozicionin tuaj t’ju largojë nga ushtrimi - veçanërisht kur të kuptoni se me një stërvitje të shkurtë mund të arrini rezultate të njëjta, nëse jo më të mira. ...

18 January, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme! Ky aksesor shndërrohet në bluzë, shall, fustan…(FOTO)

Duket e pabesueshme, por ky aksesor mund të përdoret në disa mënyra. Ju mund ta vishni si shall ose fustan, por edhe si pelerinë, kordele, bluzë ose xhaketë....

17 January, 2017Lexo më shumë

Vithe superseksi për vetëm 15 minuta (Video)

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë meritore vetëm gjenet e mira. Përkundrazi, rëndësi të posaçme kanë ushtrimet. ...

16 January, 2017Lexo më shumë

Përse ushtrimet kardiovaskulare janë të rëndësishme?

Ushtrimet kardiovaskulare duhet të jenë ndër primaret në rutinat ushtrimore....

16 January, 2017Lexo më shumë

Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni gjatë 2017

Nëse keni konsumuar gjatë vitit që lamë pas ushqime jo të shëndetshme atëherë kjo është periudha e cila ju duhet të ushqeheni shëndetshëm, e nëse nuk e dini se kush janë ushqimet të cilat duhet të kosmumojmë gjatë këtij viti ne ju sugjerojmë disa....

12 January, 2017Lexo më shumë

Tri këshilla të arta që ju kursejnë kohë në palestër

Mos lejoni që nëse keni pak kohë në dispozicionin tuaj t’ju largojë nga ushtrimi - veçanërisht kur të kuptoni se me një stërvitje të shkurtë mund të arrini rezultate të njëjta, nëse jo më të mira. ...

12 January, 2017Lexo më shumë

Femra, ja si mund t’i zmadhoni vithet në mënyrë natyrale

Nëse doni të keni vithe perfekte, nuk ju duhet asgjë tjetër por vetëm të gjeni 5 minuta nga koha juaj. ...

11 January, 2017Lexo më shumë

Ja si mund t’i zmadhoni vithet në mënyrë natyrale (Video)

Nëse doni të keni vithe perfekte, nuk ju duhet asgjë tjetër por vetëm të gjeni 5 minuta nga koha juaj. ...

9 January, 2017Lexo më shumë

Femra, ja si mund t’i zmadhoni vithet (Video)

Nëse doni të keni vithe perfekte dhe të dukeni si Kim Kardashian për të bërë që partneri juaj të mos shikoj ndonjë femër tjetër, nuk ju duhet asgjë tjetër por të gjeni 5 minuta nga koha juaj. ...

4 January, 2017Lexo më shumë

Maskë për flokë të dendur dhe të bukur (Video)

Nëse dëshironi flokë të dendur dhe të bukur, provoni këtë recetë....

2 January, 2017Lexo më shumë

Nënë e bijë po e çmendin internetin

Ajo është ndër femrat më seksi në botë, po ashtu dhe e bija....

29 December, 2016Lexo më shumë

Modelja nga Australia, “çmend” rrjetin me linjat e saj super seksi

Nicole Thorne pa dyshim se është një prej modeleve më tërheqëse në botë. ...

28 December, 2016Lexo më shumë

Këshilla si ta bëni grimin për vitin e ri (Video)

Nëse ende nuk jeni në dijeni se si do jetë grimi i juaj në natën e ndrrimit të mot-moteve, atëherë ne ju sjellim një video që tregon se si në të vërtetë duhet të dukeni....

27 December, 2016Lexo më shumë

A janë më të mirë gjinjtë e vogël apo të mëdha?

Nuk është e vërtetë që femrat me sisë të mëdha përjetojnë epsh më të madh, mirëpo, madhësia e sisëve shpesh shkakton brengë dhe hidhërim, posaçërisht tek adoleshentet....

26 December, 2016Lexo më shumë

Studim: Në këtë fushë të karrierës, femrat janë shumë më të afta se meshkujt

Një studim i ri i publikuar në “JAMA Internal Medicine” ka zbuluar se doktoreshat ofrojnë kujdes më të mirë ndaj pacientit sesa meshkujt doktorë....

21 December, 2016Lexo më shumë

Për këtë frizurë ju nevojitet vetëm një laps! (Video)

Ide e shkëlqyeshme për rezultat fenomenal!...

19 December, 2016Lexo më shumë

Çfarë është sapioseksualiteti?

Lesbike, homoseksualë, biseksualë – të gjithë këto terma na ndihmojnë t’i kuptojmë lidhjet e ndryshme dhe orientimin seksual. Por, tani ekziston një term i ri për ata të cilët janë të tërhequr pas inteligjencës: sapioseksualiteti....

16 December, 2016Lexo më shumë

Bark të rrafshët pa dietë e pa palestër! (Video)

Fizioterapeutët kanë zbuluar një mënyrë të re, e cila do t’ju ndihmojë të mbani stomakun të rrafshët dhe të tendosur....

15 December, 2016Lexo më shumë

Dietë me patate: Heq pesë kg për tre ditë!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta aplikoni....

14 December, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels