Fit – Lajmi.net

Aktuale

Si të dobësoheni për vetëm pesë ditë

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. ...

21 May, 2018Lexo më shumë

A është ky modeli i zhveshjes së verës? (FOTO)

Trendi i ekspozimi të gjoksit nga poshtë është rikthyer fuqishëm këtë verë, dhe duket se shumë yje të showbizit e pëlqejnë....

11 May, 2018Lexo më shumë

Për vetëm tre minuta – trup të skalitur: Ushtrimet të cilat sulmojnë celulitin! (video)

Për këtë stërvitje nevojiten vetëm tre minuta në ditë, që garantojnë trup të lëvizshëm dhe vithe të forta, si edhe muskujt e duarve dhe të stomakut....

7 May, 2018Lexo më shumë

Proteinat e duhura për çdo burrë

Ndërtoni muskujt me shejk proteinash, mirëpo shikoni në etiketë a gjenden këta përbërës, të cilët do t’ju ndihmojnë të nxirrni dobi edhe më të mëdha nga pija e preferuar....

4 May, 2018Lexo më shumë

Kjo dietë është shumë efektive për humbje të peshës

“Dieta e astronautëve” mund të na ndihmojë të përshpejtojmë metabolizmin dhe njëkohësisht të humbim peshë....

1 May, 2018Lexo më shumë

Dëmi që ia bëni vetes nëse ushtroni dhe nuk pini ujë

Nuk jeni person që bën ushtrime dhe harron të pini ujë?...

30 April, 2018Lexo më shumë

Për mëngjes të mirë: Ushtrim i shkurtër i cili do t’ju japë fuqi

Kardio-ushtrim i shkurtër është mënyra më e mirë për këndellje!...

30 April, 2018Lexo më shumë

Dhjamin e barkut mund ta hiqni me këtë përzierje me aloe vera

Për të gjithë ata që po merren me një dhjam “kokëfortë” blogerja e ushqimit Kristi Janku tregoi në rubrikën e saj “me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë” pijen ideale për ta eleminuar. ...

27 April, 2018Lexo më shumë

Formula me spec djegës që shkrin dhjamin, rregullon metabolizmin…

Ky lëng shumë i shëndetshëm do të duhej që pasi ta keni konsumuar, për një periudhë të caktuar kohore, t’jua shkrijë dhjamin e tepërt....

23 April, 2018Lexo më shumë

Ushtrimet për të shmangur krahët e varura

A jeni e vetëdijshme për krahët e varura, çdoherë që përshëndesni me dorë dikë? Janë dy faktorë që sjellin krahët e varura, e para është mosha. Përderisa plakeni, lëkura bëhet e varur dhe e humb elasticitetin. Arsyeja e dytë është mbipesha, ndërsa humbja e peshës është çelësi i reduktimit të dhjamit në pjesën e krahëve....

22 April, 2018Lexo më shumë

Këto ushtrime mund t’i bëni në mëngjes

Vendimin më të mirë që duhet ta merrni me siguri do të jetë që të filloni të ushtroni. Është konstatuar se për shkak të pritjeve të mëdha, shpejt hiqet dorë. Pra, për fillim ushtrohet më ngadalë....

21 April, 2018Lexo më shumë

Do të dobësohem duke ecur! Ja sa hapa duhet të bëni në ditë

Ekspertët e kanë thënë prej kohësh që ecja jep rezultate më të mira në rënien ne peshë se vrapi dhe të mundon shumë më pak....

17 April, 2018Lexo më shumë

Vetëm pesë minuta të këtij ushtrimi çdo ditë e shndërron dhjamin në muskuj barku (Video)

Ushtrimi në këtë mënyrë nuk është fare i vështirë, ndërkaq muskujt e barkut do të krijohen sa hap e mbyll sytë....

17 April, 2018Lexo më shumë

Bëni këto ushtrime për të humbur peshë shpejt

Dhjetë minuta ushtrime efektive janë gjithçka që ju duhet për t’u dobësuar....

16 April, 2018Lexo më shumë

Këto ushtrime bëjnë mrekulli

Ju është deformuar trupi dhe keni dëshirë ta ktheni në formën e duhur?...

15 April, 2018Lexo më shumë

Në këtë formë, ju do të digjni më shumë kalori

Ka truke të provuara për të rritur djegien tuaj të yndyrnave nga mëngjesi në darkë, pa ndërprerë stilin tuaj të jetesës. ...

14 April, 2018Lexo më shumë

Tri gjërat që duhet të bëni për të humbur peshë

Tani është kohë e nxehtë, përse të mos bëni gjithmonë dush me ujë të ngrohtë?...

13 April, 2018Lexo më shumë

10 minuta ushtrime në ditë, për të gjithë trupin!

Ja disa ushtrime të cilat sigurojnë një stërvitje totale të të gjithë trupit tuaj pa qenë nevoja të shpenzoni kohë edhe para në palestër....

13 April, 2018Lexo më shumë

Sa ndikon përdorimi i proteinave në humbje të kilogramëve

Proteinat marrin pjesë pothuajse në të gjitha proceset në trupin tonë,andaj duhet patjetër t’i fusim në organizëm në sasi të mjaftueshme....

10 April, 2018Lexo më shumë

Humbni 5kg për një javë me këtë çaj

Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tepërt sa më shpejt që është e mundur. Nëse jeni një ndër këta persona që dëshironi stomak të rrafshët dhe bel të hollë, atëherë është dita juaj me fat....

10 April, 2018Lexo më shumë

Ja cilat janë ushtrimet më të mira për dobësim

Nëse dëshironi të digjni dhjamin dhe të humbni kilogramët, ushtrimet aerobe janë më të mira se ushtrimet për rritje të forcës, pohojnë shkencëtarët....

10 April, 2018Lexo më shumë

Gjyshja 97-vjeçare që ngritë pesha, inspirimi i të gjithëve për të nisur ushtrimet (Video)

Edith Traina është 97-vjeçarja, që nuk mund ta shihni ulur në divan, duke thurur apo shikuar telenovela. Për dallim nga shumica prej nesh, ajo është në palestër duke ngritur pesha....

9 April, 2018Lexo më shumë

10 ushtrimet që jeni duke i bërë gabim

Të gjithë gabojmë gjatë ushtrimeve....

8 April, 2018Lexo më shumë

Çfarë ndodhë kur hiqni dorë nga sheqeri

Me rritjen drastike të obezitetit dhe kushteve të tjera të rrezikshme shëndetësore, nuk është çudi që sheqeri ka marrë një emër të keq....

7 April, 2018Lexo më shumë

Ky është i vetmi ushtrim i aprovuar nga shkenca për të humbur dhjamin në bark

Jo të gjithë kanë fatin të kenë një bel të hollë. Megjithatë, jo gjithmonë është faji i fatit që edhe ju të bëni pjesë në listën e personave që lavdërohen për belin e tyre....

1 April, 2018Lexo më shumë

Pija që rrafshon barkun si me magji, 2 gota në ditë për 1 javë bëjnë mrekulli

Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. ...

31 March, 2018Lexo më shumë

Ushtrimet që ju ndihmojnë të formësoni barkun (Video)

Mjafton të ndani 10 minuta nga koha juaj që të kryeni ushtrimet e duhura për barkun tuaj....

28 March, 2018Lexo më shumë

Mënyra e re për humbje në peshë, rezulton 100% e suksesshme

Procesi i humbjes së peshës është shumë i vështirë për shumicën e njerëzve....

27 March, 2018Lexo më shumë

Kjo dietë mund të jetë më e mirë për trurin sesa ushtrimet fizike

Hulumtimet kanë zbuluar se dietat me pak yndyrë mund të ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave të trurit në vitet e vonshme të jetës dhe mënyra e tillë e të ushqyerit mund të jetë më efektive sesa ushtrimet fizike....

26 March, 2018Lexo më shumë

Ndërprerja e ushtrimeve, mund t’u shkaktojë depresion

Mjekët nga Universiteti i Adelaides në Australi kanë përcjellë shtatë studime të ndryshme ku është hetuar efekti i ndërprerjes së ushtrimit....

26 March, 2018Lexo më shumë

Hani këtë ushqim për 2 ditë. Largon diabetin dhe ju ndihmon të humbisni peshë!

Ekspertët kanë përkufizime të ndryshme për dietën e “bimëve”, por pajtohen tek pjesa ku duhet të hani më tepër barishte sesa mish....

23 March, 2018Lexo më shumë

Sa hapa duhet të bëni në ditë për të humbur peshë pa e kuptuar

Shumë njerëz vuajnë nga kompleksi i pamjes së tyre dhe formës së trupit. ...

13 March, 2018Lexo më shumë

Të qëndrosh gjatë në një banjë të nxehtë djeg kalori sikurse të vraposh plot 30 minuta pa ndalur

Hulumtuesit pretendojnë të shtrihesh në një vaskë të nxehtë mund të jetë po aq e dobishme për shëndetin tuaj si një vrapim prej 30 minutash....

13 March, 2018Lexo më shumë

Dallimi mes xhinseve 10 euro nga ato që kushtojnë 300 euro

Disa prej tyre kushtojnë me qindra euro, kurse të tjera mund të blihen me vetëm dhjetë euro. Por, cili është dallimi mes këtyre dy llojeve?...

12 March, 2018Lexo më shumë

Nuk do t’iu besoni syve: Gruaja që humbi 180 kile për 4 vite, si duket ajo tani

Është e lehtë për të fituar me peshë, por shumë më e vështirë që ta humbni. Të qenit qindra kilogramë dhe paaftësia për të ecur, lartë apo edhe për të qëndruar është një realitet për Nikki Webster, 34-vjeçare, transmeton Gazeta Shneta....

11 March, 2018Lexo më shumë

Sa kalori duhet t’i konsumoni gjatë ditës

Mbipesha dhe obeziteti janë të dëmshme për shëndetin e përgjithshëm të njeriut, prandaj shtetet e ndryshme janë duke bërë çmos që ta zvogëlojnë numrin e njerëzve mbipeshë dhe obezë në vendet e tyre....

10 March, 2018Lexo më shumë

Udhëzimet e reja tregojnë sa kalori duhet t’i konsumoni gjatë ditës

Mbipesha dhe obeziteti janë të dëmshme për shëndetin e përgjithshëm të njeriut, prandaj shtetet e ndryshme janë duke bërë çmos që ta zvogëlojnë numrin e njerëzve mbipeshë dhe obezë në vendet e tyre....

7 March, 2018Lexo më shumë

Dëgjoni muzikë gjatë stërvitjes që të kënaqeni më shumë

Ushtrimet fizike janë interesante: disa njerëzve iu pëlqejnë, e disa tjerë i urrejnë stërvitjet....

6 March, 2018Lexo më shumë

Kjo është arsyeja e vërtetë pse disa njerëz dobësohen më shpejt

Ndërkohë që djersitemi për disa javë në palestër dhe numërojmë çdo gram ushqim që hamë, disa të tjerë dobësohen pa kurrfarë problemi. Cili është mister i padrejtësisë kozmike?...

5 March, 2018Lexo më shumë

Ushtrime për bark plotësisht të rrafshët

Le ta pranojmë: kur barku është i sheshtë është i lëmuar dhe na bën të ndihemi sensuale dhe joshëse....

4 March, 2018Lexo më shumë

Vetëm 6 minuta, ushtrime për këmbë më të bukura brenda 5 ditësh (Video)

Vajzat kanë zona të ndryshme në trup me të cilat nuk janë të kënaqura se si duken....

3 March, 2018Lexo më shumë

80 vjeçarja që ngritë pesha mbi 90 kg

Guximi i gjyshes 80 vjeçare dhe suksesi që ka arritur është me të vërtetë për t'u admiruar, shkruan lajmi.net...

3 March, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble