Familja – Lajmi.net

Aktuale

Dy vëllezër e rikrijojnë fëmijërinë

Fotografitë e rikrijuara nga fëmijëria janë bërë trendi në internet dhe me këtë kalendar të mrekullueshëm që e bënë vëllezërit Luxton, deshën t’ia bënin dhuratë për Krishtlindje nënës së tyre. Ideja e tyre ishte gjeniale: i morën fotografitë e fëmijërisë, që kishin dalë së bashku, por edhe me babanë e tyre, si dhe qenin e […]...

24 January, 2014 Lexo më shumë

Ofron miliona për t’ia marrë vajzën për grua

Miliarderi ‘payboy’ nga Hong Kong, i cili kishte ofruar fillimisht 40 milionë funte për çdo mashkull që mund t’ia ndërronte ‘qejfet’ homoseksuale të vajzës së tij, e ka dyfishuar ofertën e tij. Cecil Chao e rriti ofertën në 1 milion HK$ (80 milionë funte), pasi mijëra beqarë dështuan ta bindnin vajzën e tij, Gigi të […]...

24 January, 2014 Lexo më shumë

Secili e kemi ‘binjakun’ tonë

Pak njerëz e kanë fatin të jenë binjakë biologjikë, por secili prej nesh e ka një person që i ngjason shumë, në mënyrë të pabesueshme. Për të na vërtetuar këtë është përkujdesur fotografi François Brunelle, i cili ka zbuluar shumë njerëz që ngjasojnë në mes vete, duke i bërë ata bashkë në një fotografi. Fotografi […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Shitet ‘shtëpia e përrallave’

Për shumë fëmijë, në ëndrrat e tyre qëndrojnë disa kuti, një shtrat ‘dopio’, dhe një imagjinatë pakufi. Por, për ata që duan që ëndrrat e tyre të bëhen realitet, ju nevojitet diçka ekstra – afro 6,500 funte. Kjo ishte shuma që u pagua për një shtëpi simpatike në Britaninë e Madhe nga një blerës anonim, […]...

20 January, 2014 Lexo më shumë

Alarmi që nuk e shqetëson partnerin

Nëse duhet të zgjoheni herët dhe dëshironi ta lini të qetë partnerin tuaj, tashmë ka një zgjidhje. Nuk do ta keni më problem alarmin e zhurmshëm, i cili ndoshta edhe do t’ua humb gjumin në orët në vazhdim. Për këtë punë është zbuluar koncepti ‘Earlalarm’, i cili përbëhet nga dy lloje dëgjuesesh, sigurisht të buta, […]...

18 January, 2014 Lexo më shumë

Letra që duhej lexohej pas 10 vjetësh

Një letër prekëse e shkruar nga 12 vjeçarja për vetveten kur të bëhej 22 vjeçe, është publikuar ‘online’ nga prindërit e saj, pasi ajo vdiq papritmas nga komplikimet që kanë të bëjnë me ‘Pneumonian’. Taylor Smith, nga Johnson City, Tennessee, ndërroi jetë më 5 janar, duke i lënë prapa nënën, babanë dhe një vëlla më […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Qeni hero që e shpëtoi beben

Një qen shpëtimi konsiderohet si hero, pasi e shpëtoi jetën e një bebeje në një familje të Portlandit në SHBA. Çifti i familjes Brousseau kishte shkuar në shtrat të dielën mbrëma kur qeni i tyre, Duke, që ishte adoptuar afro gjashtë vjet më parë, kërceu në shtratin e tyre dhe filloi të ulërinte. Zhurma që […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Nëna fotografon fëmijët me kafshë

Këto fotografi të Elena Shumilova e tregojnë botën e mrekullueshme që i rrethon dy djemtë e saj dhe qentë e saj të dashur, macet dhe lepujt. Duke përfituar nga ngjyrat e natyrës, kushtet e motit dhe rrethinat e këndshme, artistja ruse ka krijuar fotografi komode dhe mjaft të këndshme, të cilat do t’ju lënë juve […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Puna në çift: Dallojeni punën me jetën private

Të punosh me partnerin, në të njëjtin biznes apo në një aktivitet që e keni krijuar së bashku, duket se është mjaft e këndshme. Mirëpo, kjo mund të shndërrohet në një përvojë të hidhur. Dhe, mund të shkojë në atë pikë sa që ta rrezikojë lidhjen tuaj. Të jeni kolegë, përpos partnerë, nuk është aq […]...

13 January, 2014 Lexo më shumë

Domethënia e luleve

E keni një përvjetor të rëndësishëm dhe nuk e dini se çfarë lule ta dhuroni? Nuk jeni të bindur se trëndafili është i rëndësishëm për ditëlindjen e kushëririt apo për ndonjë datë më të rëndësishme? Më poshtë mund ta shihni një guidë praktike, e cila do të të ndihmojë ta gjesh lulen e duhur për […]...

9 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO