Librin të cilin çdo grua duhet ta lexojë për ta fuqizuar vetveten – Lajmi.net
Librin të cilin çdo grua duhet ta lexojë për ta fuqizuar vetveten
Autori: Lajmi.net Lifestyle 16:02, 5 September 2017
Femrave u pëlqejnë të gjitha llojet e librat. Mes tyre ka libra romantikë, inspirues, realistë, etj.

Mund të themi se asnjëra nga këto zhanre nuk janë rreth dashurisë, por të bëhemi të sinqertë – dashuria është tema e thuajse çdo libri.

Prandaj, Telegrafi më poshtë jua sjellë një libër i cili mund t’jua ndryshojë krejtësisht jetën.

“The Handmaid’s Tale” nga Margaret Atwood

Kjo novelë nga Margaret Atwood e përshkruan një botë të re guximtare ku gratë nuk janë të lejuara të punojnë, dashurojnë, lexojnë, shkruajnë apo ta kenë pronën e tyre.

Ato janë të ndaluara të vrapojnë në mëngjes dhe të bëjnë piknik në mbrëmje.

Nuk janë të lejuara të rimartohen.

Ato kanë vetëm një opsion – të mbeten në pozitën e shërbëtores!

Kjo novelë me të vërtetë se është prekëse dhe jua mëson vlerën e lirisë! /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: femer, liber

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels