Le Pen thotë se Franca duhet të rikthejë kontrollet kufitare për ta luftuar terrorizmin – Lajmi.net
Le Pen thotë se Franca duhet të rikthejë kontrollet kufitare për ta luftuar terrorizmin
Autori: Lajmi.net BotaLajme 17:25, 21 April 2017
Kandidatja e ekstremit të djathtë për presidente të Francës, Marine Le Pen ka thënë se Franca duhet të rikthejë kontrollet kufitare dhe të dëbojë nga shteti të huajt.

Kjo sipas saj, është mënyra më e mirë për të luftuar terrorizmin islamik, raporton Reuters

“Ne nuk mund të përballojmë humbjen e kësaj lufte. Qeveritë e 10 viteve të fundit, kanë bërë çdo gjë që ne ta humbim këtë luftë. Ne kemi nevojë për një presidencë e cila vepron dhe na mbron”, është shprehur Marine Le Pen, transmeton lajmi.net

Sulmi i djeshëm në Francë, ka ndodhur pikërisht para zgjedhjeve të cilat do të mbahen të dielën, e ku kandidate kryesore do të jetë edhe Le Pen.

Ajo gjatë tërë kohës ka kritikuar shtetin për mënyrën e sjelljes ndaj sulmeve terroriste, dhe ka shtuar se do të synojë largimin e Francës nga Bashkimi Evropian. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Franca, Le Pen, Terrorizmi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble