Lajme – Page 2897 – Lajmi.net

Aktuale

Kuba drejt njohjes me kushtetutë të martesave homoseksuale

Drafti i kushtetutës së re të Kubës i hap rrugën martesës së homoseksualëve, pasi përdoret termi “martesë midis dy individëve” dhe jo midis një burri dhe një gruaje....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Serbia dhe Maqedonia i ‘turrën’ Kosovës, s’ju pëlqen vendimi për mbrojtjen e prodhimit vendor

Pas Maqedonisë, sot zyrtarisht ka reaguar edhe Serbia. Këto dy shtete janë sinkronizuar në reagime për shkak të taksës që Kosova ka vendosur për importin e pemëve, perimeve dhe misrit nga këto dy shtete....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Kosovari gjeni çantën me mijëra dollarë dhe ia kthen pronarit /VIDEO

Një histori njerëzore, që edhe pse jo shumë shpesh ndodh, është mbresëlënëse....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Për të hyrë në Kosovë nga Serbia duhet të prisni 90 minuta /FOTO

Është shkurtuar kolona e pritjes për të hyrë nga Serbia në Kosovë, në pikën kufitare në Merdare....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Ugljanin: Regjimi nacionalist serbomadh pengoi vizitën e Pacollit në Novi Pazar

Kryetari i Këshillit Nacional të Boshnjakëve, Sulejman Ugljanin pas anulimit të lejes nga Serbia të shefit të diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli që ta vizitoj Novi Pazarin, pushtetin serb e ka quajtur “regjim nacionalist”....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Nesër shumë nxehtë

Një valë e të nxehtit nga Afrika veriore pritet të shtrihet mbi rajonin tonë, që do të favorizojë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell. Por ky mot i nxehtë nuk pritet të zgjasë shumë, sepse nga Atlantiku verior fusha të presionit të ulët me masa të ftohta ajrore, do të depërtojnë në fillim të javës mbi vend, që do të sjellin sërish mot të freskët dhe me të reshura shiu....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Gruaja që dikur ishte burrë vjen në Kosovë për të mbështetur komunitetin LGBTI /VIDEO

Në Kosovë po qëndron për vizitë  një politikane gjermane, njofton Klan Kosova....

21 July, 2018 Lexo më shumë

“Kriteri i vetëm që mund t’i bëjë vëllezër kroatët e shqiptarët është vrasja e serbëve”

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, duke komentuar deklaratën e bërë këtë javë nga presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq për kroatët dhe shqiptarët si vëllezër të armëve, ka thënë se ndjen keqardhje që politikanët kroatë “nuk po mund të largohen nga komplekset e tyre ndaj Serbisë dhe serbëve”....

21 July, 2018 Lexo më shumë

E frikshme/ Aborti selektiv vret 100 milionë femra çdo vit

Tradita zakonore shqiptare ka treguar se shoqëria jonë festonte sa herë që në jetë vinte një djalë. Dhe e kundërta ndodhte nëse ishte vajzë, ku dita dhe nata do të kalonin në heshtje njësoj sikur të kishtë ndodhur ndonjë hidhërim. Edhe pse kohët kanë ndryshuar, dëshira për të pasur djalë ka sjell një tjetër fenomen, atë të abortit selektiv....

21 July, 2018 Lexo më shumë

Basha akuza Prokurorisë: Drejtësia e kapur, garanci për bandën në pushtet

Pas vizitës në Durrës, ku nuk i kurseu akuzat për kreun e Bashkisë atje, Vangjush Dakon, lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha lëshoi të tjera akuza në llogarinë e tij në Facebook....

21 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO