Ekonomi – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Punëtorët e larguar nga KEDS do tentojnë të kthehen në punë sipas vendimit të Gjykatës

Punëtorët e KEDS-it të cilët u larguan nga puna dy vite më parë, kanë njoftuar se sot do të kthehen në vendin e tyre të punës....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Bosnja kërkon përjashtimin e Kosovës nga CEFTA

Mirko Sharoviq ka thënë se mund të kërkojnë përjashtimin e Kosovës nga CEFTA, pas vendimit për taksë prej 100 për qind naj mallrave të importuara nga Bosnja e Hercegovina....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Gjykata vendosi për të dyshuarit për kërcënim ndaj drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi

Njazi Thaçi ishte kërcënuar afër banesës së tij në Prishtinë mbrëmjen e të premtes së kaluar. ...

10 December, 2018 Lexo më shumë

Taksa nuk mjafton, Haradinaj sjell ndalesa të reja për Serbinë në Kosovë

Ramush Haradinaj po përgatitë edhe disa masa kundër Serbisë....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri Beqaj në vizitë zyrtare në Slloveni

Gjatë kësaj vizite ministri Beqaj do të këtë takime të rëndësishmë me përfaqsues të shteti slloven të fushës së inovacionit dhe ekonomisë....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri Ismaili sot mban konferencë të jashtëzakonshme

Ministri i Shëndetësisë, Urani Ismaili, sot do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Sot shqyrtohet vendimi i Qeverisë për emërimin e anëtarëve të Bordit të AKP-së

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbaj mbledhjen e radhës....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Pacolli zbulon arsyen pse duhet të qëndrojë taksa 100% ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se vendimi për rritje të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës duhet të qëndrojë në zbatim. ...

6 December, 2018 Lexo më shumë

Shala, Gjurxheviqit: Ekonomia e Kosovës po vazhdon zhvillimin edhe pas taksës 100%

Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka thënë se ekonomia e Kosovës vazhdimisht është duke u zhvilluar pavarësisht taksës së vendosur ndaj produkteve të Serbisë....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Ministri Shala – homologut boshnjak: Nëse doni marrëveshje tregtare me Kosovën, duhet ta njihni si shtet

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i ka thënë homologut të tij boshnjak, Mirko Sharoviq, se Bosnja duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse dëshirojnë marrëveshje tregtare....

5 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO