Lajm shokues, Ferrari mund të largohet nga Formula 1 – Lajmi.net
Lajm shokues, Ferrari mund të largohet nga Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:22, 3 November 2017
Sergio Marchionne ka bërë të ditur se skuadra është duke e konsideruar mundësinë e tërheqjes nga Formula 1.

Ferrari mund të largohet nga Formula 1.

Presidenti i ekipit italian, Sergio Marchionne ka bërë të ditur se skuadra është duke e konsideruar mundësinë e tërheqjes në shenjë pakënaqësie për rregullat e reja në sportin më të popullarizuar motorik.

“Duhet të zvogëlohen shpenzimet e skuadrave, udhëheqësit duhet të kenë qëllime të mira”, tha ai, përcjell “lajmi.net”.

“Nëse deri më 2021 nuk shohim ndryshime, do të jemi të detyruar të marrim vendime dhe të largohemi nga Formula 1”, theksoi Marchionne. /Lajmi.net/


Fjalët kyçe: Ferrari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball