Ky sektor do të ketë rritje pagash nga janari 2018 – Lajmi.net
Ky sektor do të ketë rritje pagash nga janari 2018
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmePolitikë 10:43, 31 October 2017
Euro
Euro
Qeveria e Kosovës ka miratuar sot buxhetin për vitin 2018, i cili sipas ministrit të Financave, Bedri Hamza, do të jetë 2 miliardë e 82 milionë euro.

Hamza ka bërë të ditur sot në mbledhjen e Qeverisë se në vitin 2018 do të ketë rritje të pagave në sektorin publik.

“Ky buxhet parasheh rritje të pagave për të gjithë sektorin publik nga janari i vitit 2018 dhe vende të reja të punës për institucionet e reja”, është shprehur Hamza.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush