Kur kryeministri shërben më ujë qytetarët! (Foto) – Lajmi.net
Kur kryeministri shërben më ujë qytetarët! (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:20, 13 September 2017
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdoi sot takimet me delegacionet e fshatrave Shipitullë dhe Hade, me të cilët një ditë më parë pati zhvilluar bisedat gjatë ditës deri në orët e vona të natës në Obiliq.

Kryeministri Haradinaj ka dëgjuar shqetësimet dhe problemet e delegacioneve të dy fshatrave të Komunës së Obiliqit për çështjen e shpronësimit të pronave të pasura me thëngjill, të domosdoshëm për furnizimin e rregullt të Korporatës Energjetike të Kosovës.

Në bisedë me delegacionet e të dyja fshatrave të Komunës së Obiliqit, kryeministri Haradinaj ka arritur pajtueshmërinë për zgjidhjen e shqetësimeve të tyre sipas modelit dhe praktikës së mëhershme të zbatuar në rastin e fshatit Hade, shkruan lajmi.net.

Ndërkaq në fotografitë e dërguar nga zyra e kryeministrit, shihet se si Haradinaj qëndron në këmbë dhe shërben me ujë banorët e këtyre dy fshtarave.

Në të njëjtën kohë, Haradinaj shihet duke i dërgjuar me vëmendje vërejtjet e këtyre banorëve. /Lajmi.net/
ramush1 ramush2 ramush3

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2