Këto janë votat e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Prizren (Dokument) – Lajmi.net
Këto janë votat e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Prizren (Dokument)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:36, 16 June 2017
Koalicioni parazgjedhor LDK-AKR-Alternativa në zgjedhjet e 11 qershorit ka arritur të renditet e treta në Komunën e Prizrenit, me 9.844 vota ose 17,33%.

I nominuari për kryeministër nga ky koalicion, Avdullah Hoti ka siguruar 5,613 vota.

Ndërsa me nga mbi 3 mijë vota janë Haxhi Avdyli dhe Vjosa Osmani.

Anëtar i ri i LDK-së, Driton Selmanaj ka mbledhur 2,388 vota ndërsa Anton Quni 2,631, transmeton Indeksonline.

Më poshtë listat e plotë me numrin e votave për secilin kandidat:

Image

Image

Image

Image

Fjalët kyçe: LAA, Prizren.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion