Këto janë 9 arsyet pse duhet të bëni seks – Lajmi.net
Këto janë 9 arsyet pse duhet të bëni seks
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 16:22, 26 April 2018
Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Sipas Dr. Sherry Ross ka 9 arsye se përse duhet të bëjmë seks.

1-Djeg kaloritë

2-Forcon sistemin imunitar

3-Parandalon problemet me fshikëzën e urinës

4-Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve

5-Zgjidh problemet me pagjumësinë

6-Shton shanset e shtatzënisë

7-Përmirëson shëndetin mendor

8-Parandalon krijimin e rrudhave

9-Të bën më të zgjuar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO