Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës – Lajmi.net
Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:23, 12 September 2017
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë për të shtyrë përpara proceset kyçe.

Ministria e Integrimit Evropian përmes një komunikate për media ka njoftuar se me ambasadorin italian është diskutuar për proceset të cilat ndërlidhen me agjendën evropiane të Kosovës, zhvillimet në rajon dhe deri tek lëvizja e lirë për qytetarët e Kosovës.

”Kosova është plotësisht e dedikuar në avancimin me agjendën evropiane dhe këtu ka një konsensus të plotë shoqëror”, ka thënë Hoxha.

Në anën tjetër, ambasadori Sardi e përgëzoi ministren Hoxha për emërimin në pozitën e re dhe shprehu bindjen e tij për një bashkëpunim të suksesshëm.

Ai po ashtu konfirmoi gatishmërinë për bashkëpunim të Qeverisë Italiane për Kosovën dhe posaçërisht në procesin e integrimit evropian.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3