Hapet fabrika e këpucëve në Drenas – Lajmi.net
Hapet fabrika e këpucëve në Drenas
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmeNacionale 16:32, 14 April 2017
Shefi i Kabinetit të Kryetarit të Drenasit, Gani Sylaj me bashkëpunëtor, morën pjesë në prerjen e shiritit për hapjen e fabrikës së këpucave “GO LONG” (experience the pride of walk) në Drenas.

Themeluesit e fabrikës janë Azemine Kukaj-Kajoshi dhe Avni Hoti, të cilët kanë një histori shumëvjeçare të bashkëpunimit në projekte të ndryshme zhvillimore dhe humanitare.

Ata bashkuan idetë dhe qëllimet e tyre në mënyrë që të ndihmojnë punësimin në Drenas, me theks të veçantë atë të gjinisë femrore. Momentalisht në këtë fabrikë janë punësuar 30 femra (gra kryefamiljare dhe me gjendje të rëndë ekonomike).

Synimi i “GO LONG”, është prodhimtaria cilësore sipas standartëve ndërkombëtare, vendosmëria e tyre është që produktet të jenë origjinale dhe asesi kopje e asnjë brendi vendor apo ndërkombëtar, gjithashtu synon kënaqësi maksimale të klientit dhe premton llogaridhënje për cilësinë e produkteve të saj. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Drenas, Fabrika e kepucve

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals