Gratë që “bëjnë ligjin” në fshatrat e humbur të Rusisë – Lajmi.net
Gratë që “bëjnë ligjin” në fshatrat e humbur të Rusisë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 22:16, 15 May 2018
Edhe pse zonat rurale përbëjnë shumicën e territorit gjigant të Rusisë, vëmendja dhe fondet e qeverisë përqendrohen në qytete, ku shumë prej burrave të këtyre fshatrave shkojnë për të gjetur punë. Raporti femra/meshkuj është 5/1.

Fotografja ruse, Olia Ivanova, ka që në vitin 2009 që fotografon jetën në fshatrat e largët të Rusisë. Mjedisi që ka gjetur në ato zona i ka lënë përshtypje të thella.

 ezgif-2-953e8828aa ezgif-2-f4a2c40047 ezgif-2-a9892a28e6 ezgif-2-17a8b52bdc ezgif-2-15e39c1a3a ezgif-2-fddba8d522 ezgif-2-f48bb4b6fe ezgif-2-ec24812fd3 ezgif-2-9a940ac9b0 ezgif-2-bab2bc5997 ezgif-2-2c0801c7a6 ezgif-2-0f6e995107 ezgif-2-95bcbf71e9 ezgif-2-c23dbb150b ezgif-2-0f4c05fabd rusia-rurrale

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO