Gecaj: Anarkistët e VV-së do ta ‘kapnin’ gjyqësorin për interesat e veta – Lajmi.net
Gecaj: Anarkistët e VV-së do ta ‘kapnin’ gjyqësorin për interesat e veta
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:36, 21 April 2017
Këshilltari i kryeministrit, Bajram Gecaj ka reaguar ndaj akuzave që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë ndaj Qeverisë për kapjen e gjyqësorit.

Ai këtë e ka argumentuar me veprimin e fundit të VV-së, ku disa zyrtarë i thanë gjyqtarit se shumë shpejtë nuk do të jetë në atë pozitë, transmeton lajmi.net

Sipas Gecajt kjo do të thotë se ata janë të gatshëm të involvohen në gjyqësor nëse u jepet rasti, vetëm për interesat e tyre.

“Çfarë hipokrizie…ata (anarkistët) të cilët e kanë gojën plot me “shtetin e kapur”, sot i thanë një gjyqtari se shumë shpejtë ai nuk do të jetë më aty, e që lirisht mund të interpretohet se ata janë të gatshëm që politikisht të involvohen në gjyqësorin, nëse do t’u epej shansi (çka vërtetë nuk do të ndodhë kurrë)…pra, ata do ta “kapnin” gjyqësorin por në mënyrën dhe për interesat e tyre parciale…eu ku jeni demokrat bre!”, ka shkruar Gecaj në facebook. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Bajram Gecaj, VV

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Stealth Sniper