Gashi: Ligji për pagat shkon në Kuvend në shtator – Lajmi.net
Gashi: Ligji për pagat shkon në Kuvend në shtator
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 22:22, 12 June 2018
Zëvendësministri i Financave, Fatmir Gashi, thotë se ligji për pagat do të shkojë në Kuvendin e Kosovës në muajin shtator.

Zëvendësministri i Financave, Fatmir Gashi, thotë se ligji për pagat do të shkojë në Kuvendin e Kosovës në muajin shtator.

“Kah shtatori sa i kam informatat unë, shpjegoi ai në T7

Ndërkohë, këshilltari i kryeministrit Halil Matoshi, ka sqaruar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese që lejon rritjen e pagave të kryeministrit dhe ministrave të tij hynë menjëherë në fuqi.

‘Vendimi i Gjykatës Kushtetuese implementohet menjëherë’, tha Matoshi

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO