Rrjetet Sociale – Lajmi.net

Aktuale

33 ‘statuset’ më qesharake në twitter (Video)

Rrjetet sociale ia kanë dhënë lirinë secilit njeri të kyqur në të që të shprehë mendimet e tij, angazhimet, jetën,shkruan lajmi.net...

10 July, 2017Lexo më shumë

Kurrë mos komentoni ‘Amin’ në Facebook, kjo është arsyeja

Nëse jeni përdorues i rregullt i Facebook dhe vazhdimisht ndjeni dhembshuri për gjërat e ndryshme që i shini në rrjetin social, sigurisht se keni komentuar ose parë komente të shumta “Amin”....

10 July, 2017Lexo më shumë

Ka shumë kile, por meshkujt po çmenden pas saj (FOTO)

Format e saj seksi shpeshherë krahasohen me ato të shoqes së saj Kim Kardashian....

3 July, 2017Lexo më shumë

Nëna e harroi FB-në hapur, vajza e saj u shokua nga ajo çfarë pa

Rrjetet sociale kanë marrë një hov të madh dhe ndikim të jashtzakonshëm në jetën e njerëzve....

1 July, 2017Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh nëse i jepni për herë të parë telefon një 12 vjeçari (Video)

Tashmë nuk është për t'u habitur se fëmijët madje edhe të moshës pesë vjeçare kanë telefona të mençur me vete, shkruan lajmi.net...

28 June, 2017Lexo më shumë

10 fjalëkalimet më të përdorshme në botë (Video)

Hakerët në mbarë botën depërtojnë nëpër profilet e mijëra miliona njerëzve, mu për shkak të lehtësisë së kyqjes në to....

28 June, 2017Lexo më shumë

Lego bëhet rrjet social

Legot bëhen “social” me një aplikacion që është menduar të jetë i sigurtë për fëmijët më pak se 13 vjeç, duke u dhënë mundësi të rinjve në të gjithë botën të lidhen në një komunitet kolegësh për të shpërndarë krijimet e tyre dhe për të ndërvepruar me disa nga personazhet Lego....

24 June, 2017Lexo më shumë

Twitter ndryshon pamjen

“Më i lehtë, i shpejtë dhe lehtësisht i përdorshëm”. Me këtë fjalë Twitter publikon pamjen e re të platformës. Mes risive kryesore është menuja e re e lundrimit, dhe më pak skeda në pjesën e poshtme të aplikacionit. Foto e profilit bëhet e rrumbullakët dhe shigjeta që tregon përgjigjen ndaj një postimi kthehet me një re komenti....

18 June, 2017Lexo më shumë

“Balena Blu”, ja çfarë po bën Instagram për ta parandaluar këtë lojë

Loja vetëvrasëse “Balena Blu” besohet se është një grup në rrjete sociale që po inkurajon të rinjtë ta vrasin veten....

17 June, 2017Lexo më shumë

Kështu mund ta mbyllni Instagramin përgjithmonë ose përkohësisht (Video)

Mbyllja e profilit tuaj në Instagram mund të jetë e përhershme ose e përkohshme....

3 June, 2017Lexo më shumë

Facebook shtrëngon rregullat

Rregullat e përballjes me fotografi të dhunshme dhe shqetësuese shpesh kërkojnë që administratorët të pyesin a janë ‘’lajme të vlefshme’’ apo ‘’rrisin vetëdijesimin’’....

29 May, 2017Lexo më shumë

Tani mund të porosini ushqime ndërmjet Facebook

Facebook sjell një opsion të ri për porositjen e ushqimeve ndërmjet aplikacionit të tij ....

22 May, 2017Lexo më shumë

Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut....

21 May, 2017Lexo më shumë

6 gjërat që nuk duhet t’i publikoni kurrë në rrjetet sociale

Facebook-u dhe rrjetet e tjera sociale janë shndërruar tashmë në hapësira të mirëfillta komunikimi ku njerëzit ndajnë jo vetëm pikëpamjet dhe idetë e tyre por dhe copëza nga jeta e përditshmëria e tyre. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

Rrjetet sociale; pse na pëlqen t’i ndajmë gjërat me të tjerët?!

Tashmë, nëse shkojmë në një vend të ri, nëse shohim diçka që nuk e kemi parë më parë, menjëherë bëjmë fotografi për ta postuar në rrjetet sociale. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

Ky është orari më i mirë për të postuar foto në Instagram

Facebook, Twitter, Instagram dhe Snapchat janë emrat më të lakuar të momentit në gjithë botë. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

A e dini sa para fiton Kim Kardashian kur poston një fotografi në Instagam?

Të jesh i famshëm - do të thotë të keshë shumë mundësi të fitosh para, e sidomos nëse i famshëm je në rrjetet sociale....

11 May, 2017Lexo më shumë

Përse nuk duhet të komentoni kurrë “Amin” apo të shpërndani foto të dhimbshme

Të gjithë jemi përdorues të rrjeteve sociale, e po ashtu jemi familjarizuar me postet e dhimbshme dhe njerëzit që predikojnë mrekulli përmes like-ve dhe Amen-eve....

4 May, 2017Lexo më shumë

Historia prekëse: Fotoja që ka thyer zemrat e njerëzve (Foto)

Kjo foto virale ka thyer zemrat e miliona njerëzve...

4 May, 2017Lexo më shumë

Disa gjëra që nuk duhet ti publikoni kurrë në Facebook

Me miliarda përdorues, Facebook është një nga ndikuesit më të fuqishëm në botë...

2 May, 2017Lexo më shumë

Facebook: Kështu manipulojnë qeveritë me publikun përmes rrjeteve shoqërore

Facebook është shndërruar në poligon për manipulimin e mendimit publik dhe qeveritë në gjithë botën këtë e keqpërdorin për shumë arsye, thuhet në raportin më të ri....

1 May, 2017Lexo më shumë

Si ta vendosni foton e profilit në facebook pa e prerë (Video)

Është një metodë e thjeshtë për të vendosur foton tuaj të profilit ashtu siç është, mjafton të hapni fillimisht faqen e facebookut, shkruan lajmi.net...

30 April, 2017Lexo më shumë

Prezantuesja super-seksi e motit, “çmend” rrjetin me të pasmet e saj (FOTO)

Tash e një kohë, në faqet rozë të mediave ka qenë padyshim edhe prezantuesja e motit Yanet Garcia....

13 April, 2017Lexo më shumë

Facebooku nuk është falas! (Video)

"Nëse nuk paguani, atëherë ju jeni produkti," është mesazhi kryesor në këtë video, shkruan lajmi.net...

11 April, 2017Lexo më shumë

Ja ku kishin komunikuar terroristët para sulmit në Stockholm (Foto)

Njeriu i dyshuar për sulmin me kamion në Stokholm ka biseduar me mbështetësit e ISIS para dhe pas sulmit, në Whatsapp, duke u lëvduar me një mesazh përmes deklaratës "E drejtuar mbi dhjetë njerëz."...

10 April, 2017Lexo më shumë

Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

Problemi qëndron në faktin se ne kurrë nuk e dimë se kush është duke i parë në të vërtetë të dhënat tona....

10 April, 2017Lexo më shumë

Pesë truqet e facebookut (Video)

A e dini se mund ta ktheni gjuhën për së prapthi?...

8 April, 2017Lexo më shumë

Jeni përdorues i ‘Messenger’? Njihuni me përditësimin e fundit

Përmes këtij opsioni, përdoruesit mund të marrin sugjerime për veprimet e ardhshme, bazuar në kontekstin e bisedës që po zhvillohet....

8 April, 2017Lexo më shumë

Foto që po trondit rrjetet sociale

Kjo fotografi, që nuk dihet se ku u realizua, tashmë ka tronditur rrjetet sociale ...

16 March, 2017Lexo më shumë

Ky mashkull po “çmend” vajzat në Instagram

Don Benjamin, është ndoshta njëri prej meshkujve të ëndrrave për çdo femër....

14 March, 2017Lexo më shumë

Samsungu me më shumë shitje të telefonave sesa Apple

Përkundër vështirësive në fund të vitit 2016, Samsungu ka mbetur në krye të listës për shitje të telefonave....

11 March, 2017Lexo më shumë

Si reagojnë njerëzit për rrjetet sociale? (Video)

Newsy News, ka dalur në terren për t'i pyetur njerëzit për rrjetet sociale, transmeton lajmi.net...

11 March, 2017Lexo më shumë

Risi në WhatsApp, shikoni çfarë ka ndodhur

WhatsApp, shërbimi për mesazhe në pronësi të Facebook që përdoret nga më shumë se 1 miliardë përdorues në gjithë botën, është duke testuar një sistem i cili do t’i lejojë bizneset të bisedojnë direkt me përdoruesit e WhatsApp për herë të parë, thuhet sipas Reuters....

11 March, 2017Lexo më shumë

Momenti qesharak kur fëmijët i hynë në dhomë babait, teksa po jepte intervistë për BBC

Robert Kelly, Profesor i Shkencave Politike në Pusan National University, e ndërkaq po jepte një intervistë me pyetje shumë serioze rreth presidentit Trump, për BBC....

10 March, 2017Lexo më shumë

Facebook teston butonin ‘dislike’ (Foto)

Facebook më në fund ka një buton ‘Dislike’, por jo aty ku e prisni....

4 March, 2017Lexo më shumë

Kujdes! Po përgjohen bisedat në Viber

A përgjohet apo jo biseda në Viber, është një pyetje që secilit përdorues të Viberit në Kosovë i intereson....

27 February, 2017Lexo më shumë

Youtube do të vije me një ndryshim shumë të madh

Faqja më e madhe për video, Youtube, ka njoftuar se do të bëjë një ndryshim shumë të madh në mënyrën se si funksion....

20 February, 2017Lexo më shumë

Këshillë praktike/ Si të zbuloni fare thjesht nëse ju përgjojnë telefonin

Nëse mendoni se dikush po iu përgjon telefonin që ta zbuloni duhet të ndiqni këto hapa:...

8 February, 2017Lexo më shumë

Si t’i shihni të gjithë njerëzit që ju kanë fshirë nga Facebooku

Dëshironi t’i shihni të gjithë njerëzit të cilët ju kanë bërë “unfriend” nga Facebooku? Atëherë shtesa “Deleted” është për ju....

6 February, 2017Lexo më shumë

Nga 5 shkurti Whatsapp vjen me risi tjetër, zhgënjehen përdoruesit

Teknologjia po ecën para dhe me hapa të mëdha e paralelisht me këtë edhe aplikacione të ndryshme për të thithur më shumë përdorues dhe për t’u bërë më tërheqës sjellin risi të ndryshme....

30 January, 2017Lexo më shumë

Agjencia i’a mohoi të bëhet modele për shkak të peshes, por rrjetet sociale i’a mundësuan një gjë të tillë (FOTO)

Pa dyshim, Iskra Lawrence sot është ndër modelet më të njohura dhe më të pëlqyera në botë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Nëse jeni të fiksuar pas Facebook, e keni gjenetike

Të fiksuarit pas Facebook’ut, mund të jenë gjenetikisht të programuar për t’i dashur rrjetet sociale, thotë një studim i ri....

24 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble