Kuize – Page 2 – Lajmi.net

17 January, 2019

Sa trekëndësha shihni? Problem matematikor që mund ta zgjidhë vetëm një gjeni

Problemet matematikore përveç se kërkojnë shumë energji, ato njëkohësisht janë edhe argëtuese për t'u zgjidhur.

16 January, 2019

Testi që tregon nëse merrni vendime me zemër apo me mendje

Daniel Goleman, një psikolog i njohur amerikan, arriti në përfundimin se njerëzit me një koeficient

15 January, 2019

Rekordi i zgjidhjes së këtij problemi është 58 sekonda, a mund ta theni atë?

Iluzionet optike janë të ndërtuara për të testuar trurin, për të parë sesa kohë iu

6 January, 2019

Vetëm 1 në 7 persona mund të gjejnë numrin 5 në foto

Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë njerëz kanë filluar të ushtrojnë trurin e tyre

26 December, 2018

Bredhi që përzgjedhni tregon se çfarë viti po iu pret

Në kohën e festave të fundvitit, ju propozojmë këtë test simpatik. Përzgjidheni bredhin që ju

13 December, 2018

Mund t’iu duket i thjeshtë, por ky problem matematikor po i konfuzon të gjithë

Për zgjidhjen e problemeve matematikore të thjeshta nuk kërkohet që të keni njohuri të mëdha

9 December, 2018

Testi me ngjyra që tregon se sa të vjetër jeni mentalisht

Të gjithë jemi në dijeni për moshën tonë, por jo kur bëhet fjala për atë

5 December, 2018

Sa “Q”-ja shihni në fotografi, vetëm pak persona mund t’ia qëllojnë

Të zgjidhurit problemet e puzzle dhe kuizet është një mundësi e aktivizimit të trurit dhe

3 December, 2018

Pretendoni se i keni sytë në rregull, luajeni këtë lojë

Një lojë e re po sfidon sytë, duke iu sprovuar të gjeni nëse pika e

27 November, 2018

Nëna ia rruan flokët vajzës pasi ajo ngacmon të prekurit me kancer

Herët në jetë, shumica e njerëzve mësojnë - drejtpërdrejt ose tërthorazi - se ngacmimi mund

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO