Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO – Lajmi.net
Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO
Autori: Lajmi.net Lajme 12:01, 13 February 2018
Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi”.

Burime të lajmi.net brenda këshillit organizativ të shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, se është vendosur që flamuri i Kosovës të ngrihet në rrethin tjetër, afër atij të ashtuquajturit të flamurit.

Këto burime thonë se kjo do të ndodh sot, ndërsa flamuri i Shqipërisë do të mbetet aty ku është.

Ky rreth e lidh pjesën nga Stacioni i Autobusëve në drejtim të Veternikut, magjistrales për Shkup.

Vendosja e flamurit shtetëror po bëhet për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë. /Lajmi.net/

rrethi1

Fjalët kyçe: Flamuri, Kosova, rrethi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball