Fillon sezonin e ri CHAMPION QUIZ – Lajmi.net
Fillon sezonin e ri CHAMPION QUIZ
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 18:54, 13 January 2018
CHAMPION QUIZ shou më i suksheshëm në kategorin e kuizit të diturisë po filllon sezonin 3_të të sot e premten 21:00 në Klan Kosova, në këtë Kuiz do të garojnë shkollat fillore nxënësit nga 12 deri 15 vjeq nga e gjitha Kosova dhe ekipi që fiton do të vazhdoj garën deri në finalen e e madhe.

Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjitha shkollat mundë të rexhistrohen dhe të bëhen pjesë e kësaj gare serioze, është një shou argëtues por mbi të gjitha si synim ka motivin e nxënesve për nxanjen e dijes këtu tregohen sukseset e nxënësve dallimet dhe vlera e diturisë dhe të i bëjë ata të diturit edhe të famshëm në shoqerin tonë por edhe ata që bëhen kampion të dijes do të fitoj bursa nga ASK, gjithëashtu kjo garë përveq pjesëmarrëseve ka për qëllim edhe shikuesit para ekranit të i bëjë që edhe ata të garojnë në mes veti dhe të masin dijen e tyre kjo është një formë shumë e mirë që njerëzit e dijëshëm të i motivoj se suksesi i madhë në jetë është nxenja e dijes.

Producenti i këtij show Enis Ujkani ka paralajmëruar se kanë filluar punimet për një studio të re per Champion Quiz që do të jetë gati pas 2 muajsh.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO