Filloi të pikturojë halucinacionet e saj, rezultatet janë ‘shokuese’ (Foto) – Lajmi.net
Filloi të pikturojë halucinacionet e saj, rezultatet janë ‘shokuese’ (Foto)
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShëndeti 14:27, 28 May 2017
Kate Fenner është diagnostifikuar me skizofreni në moshën 17 vjeçare, pasi që prindërit kuptuan se gjendja e saj mendore po bëhej më keq çdo ditë.

Kur kjo sëmundje iu shfaq, Kate zbuloi aftësinë e saj prej artiste. Ajo filloi të vizatojë halucionacionet dhe siç do ta shihni, rezultatet janë të bukura, transmeton lajmi.net

Në halucinacionet e saj, ajo dëgjonte zëra, efekte, zhurma, dhe shpesh shihte fytyra, sy.

Ajo thotë ” Unë kam shpesh halucinacione dhe depresioni më bën të ndihem e pavlerë si një mizë. Këto ilustrime përfaqësojnë sëmundjen time.”

Shikoni fotot më poshtë. /Lajmi.net/

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing
Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Teenager With Schizophrenia Began Drawing Her Hallucinations And The Result Is Mind-Blowing

Fjalët kyçe: Halucinacione, Piktura

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master