Do të habiteni se sa kohë mund të rrinë femrat pa bërë seks – Lajmi.net
Do të habiteni se sa kohë mund të rrinë femrat pa bërë seks
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 14:31, 22 August 2017
E dini sa kohë mund të rezistojnë femrat pa bërë seks?!

Një studim i bërë nga revista femërore gjermane Petra, ku morën në shqyrtim mbi 10 mijë gra të moshës  29 dhe 39 vjeç doli në rezultatin se gati 58% e grave gjermane mund të rrinë pa bërë seks gjatë gjithë jetës së tyre, 33% prej tyre mund të rezistonin deri në dy vjet, 41% mund të rezistonte  një vit dhe 27%  mund të rrinin pa bërë seks deri në gjashtë muaj.

Sipas terapistes Marlene Ann Henning, pas tre muajsh pa seks femrat kishin gjendje ankthi të lehtës, pas gjashtë muajsh përjetojnë thatësi vaginale dhe stres, kurse pasi kalon një vit pa kryer marrëdhënie kanë çrregullime hormonale, sistem të dobët imunitar dhe humbje të tonifikimit të muskujve vaginalë.

Rezultatet u publikuan në revistën Bild. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Femrat, Seksi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper