Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi – Lajmi.net
Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi
Autori: Lajmi.net BotaLajme 8:10, 12 June 2018
Së paku dhjetë njerëz kanë vdekur nga përplasja e dy anijeve në Lumin Volga të Rusisë.

“Zhytësit kanë gjetur nëntë trupa – tre burra dhe gjashtë gra”, citoi agjencia ruse e lajmeve TASS një zëdhënës të shërbimeve emergjente.

Një trup tjetër është gjetur më vonë.

Aksidenti ka ndodhur në lum, pranë qytetit Volgograd.

Shkaku i përplasjes së anijeve nuk është ende i qartë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO