Dhjetë këshilla për të ndaluar gërhitjen – Lajmi.net
Dhjetë këshilla për të ndaluar gërhitjen
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 14:00, 20 May 2016
Dashuria mposhtë të gjitha, ajo prish barrierat, lëviz malet, kalon oqeanet dhe bënë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, përveç... nëse gërhitni shumë.

Në SHBA dhe Britaninë e Madhe, arsyeja e tretë që lidhjet martesore dështojnë, ose vie deri tek ndarja, është gërhitja e njërit partner, transmeton lajmi.net.

Për ata që gërhijnë dhe ndajnë shtratin me një tjetër person, këto janë disa këshilla që ju mund t’i përdorni për të kapërcyer këtë ves irritues dhe, ndoshta për të ndihmuar partnerin tuaj që vuan natën duke mos arritur të fle. /lajmi.net

1. Fleni në anën tuaj

2. Mundohuni të bini në peshë

3. Fryeni mirë hundët para se të flini

4. Vendosni peceta të lagura në hundë

5. Mos i lëni anash problemet shëndetësore, në veçanti nëse keni probleme me frymëmarrje

6. Bllokoni veshët dhe fryni me hundë

7. Përdorni çaja natyrorë

8. Pastroni mirë shtëpinë

9. Kujdesuni për dietën tuaj

10. Fleni në dhomë të ndarë nga partneri!/lajmi.net

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO