Cilat janë shkaqet që ju bien flokët – Lajmi.net
Cilat janë shkaqet që ju bien flokët
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 14:48, 9 August 2017
Keni përjetur kohët e fundit stres dhe me këtë rast kanë filluan t'ju bien flokët?

Atëherë është koha që të qetësoni veten, ngase rënia e flokëve mund të përshpejtohet në masë të madhe për një kohë të shkurtër, dhe asnjëri prej jush nuk dëshiron që të mbetet pa flokë, shkruan lajmi.net

Por, cilat janë shkaqet tjera të cilat ndikojnë në rënie të flokëve?

Ushqimi jo i mirë, mungesa e fibrave, vitaminave e minareleve që përgjithësisht gjenden në pemë dhe perime ndikojnë në rënie të flokëve.

Gjithashtu, edhe humbja e hekurit nga organizmi dhe anemia ndihmojnë në rënie të flokëve. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO