Çfarë ndodh kur pini ujë në stomak të zbrazët? (Video) – Lajmi.net
Çfarë ndodh kur pini ujë në stomak të zbrazët? (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 13:30, 19 April 2017
Shumë njerëz pajtohen se pirja e ujit në stomak të zbrazët ka shumë dobi në mëngjes, transmeton lajmi.net

Të gjitha organet kanë nevojë për ujë për të funksionuar mirë.  Ne duhet ta dimë se sa e rëndësishme dhe sa e efektshme është pirja e ujit.

Dobitë e ujit në mëngjes janë të mahnitshme:

I pastron organet e brendshme.
Liron toksinat nga trupi juaj.
Ju bën të uritur.
Prodhon më shumë qeliza të gjakut.
Parandalon dhimbjen e kokës.
Shpejton metabolizmin.
Ju ndihmon në humbje të peshës.
Lëkurën ju bën më të shëndetshme.
Rrit energjinë tuaj.
Përmirëson sistemin imunitar.

Shikoni videon më poshtë për më shumë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: stomak i zbrazët, Ujë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy