Bota – Lajmi.net

Aktuale

Bisedime historike Kinë-Tajvan

Kina dhe Tajvani bisedojnë ndërmjet vete për herë të parë që nga viti 1949. Zgjedhin një qytet simbolik, të dashur për të dyja palët për ta thyer akullin dhe shpresojnë për progres në bisedime të mëtejme....

11 February, 2014 Lexo më shumë

Urat që t’i shtijnë ethet

Urat ndërtohen në mënyra të ndryshme, me mjete të ndryshme. Disa janë thjesht staza të ecjes të ndërtuara me litar, e të tjerat janë të ndërtuara dhe mund të quhen kryevepra të ndërtimit. Shikoni disa nga urat më të frikshme në botë....

9 February, 2014 Lexo më shumë

Ja për çka jepet dorëheqje në vende të civilizuara

Ministri Britanik i Emigracionit, Mark Harper, ka dhënë dorëheqje sot nga posti i tij për shkak se një të punësuare si pastruese në banesën e tij nuk i është dhënë leja e punës nga autoritetet britanike. Merrni mësim....

8 February, 2014 Lexo më shumë

Shokuese: Restoranti që shërbeu mish njeriu

Autoritetet e shtetit Anambra të Nigerisë kanë mbyllur një restorant në këtë vend, pasi kanë zbuluar se aty është ofruar mish njeriu si ushqim....

8 February, 2014 Lexo më shumë

Lirohet italiania që shpëtoi macen në Kosovë

Doktoresha ushtarake Barbara Balanzoni është liruar nga një gjykatë ushtarake italiane. Gjatë detyrës ushtarake në Kosovë, ajo kishte ndihmuar një mace dhe për këtë ishte akuzuar se kishte shkelur protokollin ushtarak. ...

7 February, 2014 Lexo më shumë

Anija spanjolle ndahet në dysh

Një anije e mallrave spanjolle e quajtur “Luno” është ndarë në dysh, pasi që valët e fuqishme e kishin goditur atë. Helikopterët ushtarakë francezë janë munduar që ta sjellin atë në breg. I gjithë ekuipazhi është evakuuar me helikopterë....

6 February, 2014 Lexo më shumë

Letër dashurie për Tony Blair

Ish-bashkëshortja e Rupert Murdoch, Wendi Deng, thuhet të ketë shkruar një letër ku tregon admirimin e saj për “trupin, këmbët, prapanicën dhe sytë e kaltër”, të ish-Kryeministrit britanik Tony Blair....

5 February, 2014 Lexo më shumë

Tradhtia e Clinton, Akti II

Monica Lewinsky nuk ishte femra e vetme me të cilën Bill Clinton e tradhtoi bashkëshorten e tij, Hillary. Tash, në skenë doli edhe afera e dytë ‘zyrtare’ e ish Presidentit amerikan. Bëhet fjalë për bukuroshen Elizabeth Hurley, e cila flitet se e kishte një afërë njëvjeçare me Clinton. Madje, ky i fundit ia hiqte të […]...

5 February, 2014 Lexo më shumë

Ka edhe dashuri mes protestuesve e policisë

Piano në rrugë gjatë protestës në Ukrainë, puthje për policët në Kolumbi, tortë për ditëlindjen e policit nga një protestues në një vend tjetër dhe çaj për protestuesit nga policia në Angli. Edhe këto janë protesta. ...

4 February, 2014 Lexo më shumë

Rrëfimi i një të humburi në det

I humburi në det Jose Salvador Alvarenga tregon për udhëtimin e tij të pabesueshëm prej 13 muajsh mbi ujë, pasi ka udhëtuar nga Meksika në atolin Pacifik. Thotë se donte ta vriste veten, por fjalët e para kur pa tokën ishin: “O, Zot!”...

3 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO