Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Viber prezanton veçorinë e re

Viber tani është bërë një aplikacion shumë i përdorur në botë, duke u futur kështu në listën e “aplikacioneve më të suksesshme”. Viber ka prezantuar veçorinë e re, që është ‘biseda publike’....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Britania, vendi i parë në botë që do të hapë ‘shkollë virtuale’

Britania ka në plan që të themelojë një “shkollë virtuale” vitin e ardhshëm, e cila do të mundësonte që qindra nxënës të marrin mësimet e shkollës duke qëndruar në shtëpi....

29 November, 2014 Lexo më shumë

Ja si do të duket iOS 9

Në platformën e internetit për video YouTube, një video shfaqë një koncept të ideve se si do të duket iOS 9 kur Apple ta bëjë të gatshëm vitin e ardhshëm. Shikojeni atë!...

29 November, 2014 Lexo më shumë

Hakerët shqiptarë sulmojnë faqe sllave për 28 nëntor

Grupi i hakerëve shqiptarë të njohur me emrin “Illyrian Cyber Army” kanë nisur të hakerojnë media serbe, maqedonase dhe ruse, duke mos marrë parasysh çfarë domenini kanë këto faqe....

28 November, 2014 Lexo më shumë

GoPro do të fillojë krijimin e dronëve personal

Kamerat nga GoPro shpesh përdoren në dronë për të kapur imazhe dhe video të ndryshme nga një lartësi, por tani kompania do të fillojë krijimin e dronëve së bashku me kamerën, pa pasur nevojë që këto t’i bleni ndaras....

27 November, 2014 Lexo më shumë

Aplikacioni që teston syrin

Një ekip themeluesish të një aplikacioni për ekzaminimin e syrit kanë filluar një fushatë botërore për të fituar para për këtë shpikje. Peek Retina është një aplikacion që mundëson ekzaminim profesional të syrit, pa kosto....

27 November, 2014 Lexo më shumë

Përsëri probleme me Wireless në pajisjet iOS

Edhe pas përditësimit më të fundit 8.1.1 në sistemin iOS, ankesat për humbje të sinjalit të wireless-it vazhdojnë nga përdoruesit e pajisjeve të Apple....

26 November, 2014 Lexo më shumë

Krijohet tastiera vetëm me një buton, dhe ai është për hashtag

Pa marrë parasysh se sa i pëlqyer duket hashtag-u për gjuhët e botës dhe përdoruesit e mediave sociale, ky simbol i vogël duket se ka për të qëndruar shumë gjatë në mesin e njerëzve....

26 November, 2014 Lexo më shumë

Tani mund t’i editoni dokumentet e Office përmes Dropbox

Dropbox sapo ka pranuar një veçori shumë të mirë, duke e integruar aplikacionin për celularë me Microsoft Office....

26 November, 2014 Lexo më shumë

Hakerohet rëndë Sony Pictures

Sistemi kompjuterik i Sony Pictures Entertainment është bërë viktimë e një hakerimi që raportohet se shtyu kompaninë që t’i fikë komplet të gjitha sistemet e saj kompjuterike....

25 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO