Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Google Pixel 3 XL shfaqet për herë të parë në video

Google Pixel 3 XL është shfaqur në internet në një video që ka zbuluar më shumë prej celularit sesa çdo rrjedhje deri më tani....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët kanë zhvilluar aplikacionin që ruan jetëgjatësinë e baterisë në telefonin tuaj

Kemi parë se si kompanitë e ndryshme kanë dalë me metoda të ndryshme për të kursyer jetëgjatësinë e baterisë në telefona. Megjithatë, kjo zakonisht vjen në kurriz të performancës dhe funksionalitetit....

16 August, 2018 Lexo më shumë

Teknologjia skoceze e baterisë mund të ngarkojë makina elektrike në sekonda

Bateri rrjedhëse "hidrike elektrike hidrike" mund të jetë e mbushur plotësisht brenda disa sekondave. ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Qindra llogari të Instagram-it janë rrëmbyer nga hakerët rus

Qindra përdorues të Instagram janë mbyllur nga llogaritë e tyre që nga fillimi i gushtit. Llogaritë, të cilat kanë disa mijëra pasues, me sa duket janë rrëmbyer. ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Samsung tregon çipin e tij të parë 5G

Ndër të tjera, modemi Samsung gjithashtu do të instalohet në smartphones dhe do të jetë në dispozicion nga fundi i vitit 2018. ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Galaxy Note 9 apo iPhone X – cili është më i mirë? (Video)

Menjëherë pas daljes në treg të Samsung Galaxy Note 9 - njerëzit kanë filluar krahasimet me smartfonët e tjerë në treg....

15 August, 2018 Lexo më shumë

I’u është dobësuar bateria? Ja çfarë duhet të bëni nëse doni t’ia rrisni jetëgjatësinë

Nëse dëshironi të rritni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. ...

14 August, 2018 Lexo më shumë

Samsung nuk ndalet, së shpejti në treg edhe Galaxy S10 (Video)

Samsung para pak ditësh ka lansuar smartfonin e saj më të ri Galaxy Note 9....

14 August, 2018 Lexo më shumë

Kamera më e mirë në historinë e smartfonëve deri më tani – ja fotografitë e shkrepura me Galaxy Note 9

Duke marrë parasysh se Galaxy Note 9 posa është lansuar në treg, testimet dhe komentet rreh këtij smartfoni po vazhdojnë....

14 August, 2018 Lexo më shumë

Turqia ”bojkoton” pajisjet elektronike amerikane

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot vendi i tij do të ”bojkotonte” pajisjet elektronike amerikane, ndërsa marrëdhëniet midis Ankarasë dhe Uashingtonit janë mjaft të tensionuara javët e fundit....

14 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO