Assad: Pushtimi turk, forcat amerikane dhe terroristët – të gjithë janë të njejtë – Lajmi.net
Assad: Pushtimi turk, forcat amerikane dhe terroristët – të gjithë janë të njejtë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:43, 21 April 2017
Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad në një intervistë për Sputnik ka thënë se nuk sheh ndonjë ndryshim ndërmjet veprimeve të terroristëve dhe pushtimit të Turqisë duke futur në këtë listë edhe Amerikën.

“Kur flisni për pushtimin turk, forcat amerikane dhe terroristët në Siri, këta janë të gjithë të njejtë, në mesin e tyre nuk ka asnjë ndryshim”, ka thënë presidenti sirian, transmeton lajmi.net

Ai është shprehur i sigurt se Uashingtoni do të bëj çdo gjë të mundshme për ta përmbysur qeverinë siriane.

“Ata do të bëjnë çdo gjë që qëllimi ta jusitifikojë mjetin, kjo nuk ka vlerë dhe moral”, shtoi Assad.

Këto reagime kanë ardhur sidomos pas fushatës ajrore të Amerikës në shtetin e Sirisë, ku kishte dyshime se u përdorën armët kimike. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Amerik, Assad, terroristët, Turqit

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper