ASHNA dhe BULATSA nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi – Lajmi.net
ASHNA dhe BULATSA nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmePolitikë 16:24, 12 May 2017
Sot, ministri i infrastrukturës, Lutfi Zharku priti në takim përfaqësuesit e autoritetit të shërbimeve të trafikut ajror bullgar (BULATSA).

Në këtë takim ishin të pranishëm drejtori gjeneral i BULATSA, Georgi Peev, zv. drejtori i operimeve, Ivan Diaksov, drejtori i programeve, projekteve dhe strategjisë evropiane, Veselin Stoyanov dhe drejtori financiar, Vitan Todorov.

Gjatë ditës së sotme është nënshkruar Memorandumi për themelimin dhe zhvillimin e bashkëpunimit strategjik në mes të Agjencisë së Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA) dhe Autoritetit të Shërbimeve të Trafikut Ajror Bullgar (BULATSA), i cili u nënshkrua nga drejtori i ASHNA-së, Bahri Nuredini dhe drejtori gjeneral i BULATSA-s, Georgi Peev, me të cilin synohet të thellohet bashkëpunimi ndërshtetëror në fushën e navigimit ajror.​

Fjalët kyçe: Bullgaria, Zharku

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush